شرایط ترمیم معدل به چه شکل است و چه مدارکی نیاز دارد؟

ترمیم معدل همیشه یکی از دغدغه های داوطلبان پس از شرکت در آزمون کنکور است. در مرکز پانسیون مطالعه در اصفهان، با داوطلبانی رو به رو شده ایم که نتیجه خوبی در کنکور سراسری رقم زده اند. اما متاسفانه معدل آنها در امتحانات نهایی رضایت بخش نبوده است. از آنجایی که معدل و سوابق تحصیلی در رتبه کنکور بسیارتاثیر گذار است. چنین داوطلبانی پس از شرکت در کنکور سراسری، با چالش ترمیم معدل رو به رو می شوند. ترمیم معدل، شانس داوطلبان را برای قبولی در دانشگاه ‌ها و رشته‌ های برتر افزایش می دهد. در نتیجه؛ برای راهنمایی بیشتر شما، یک مرکز پانسیون مطالعاتی در اصفهان به بررسی شرایط ترمیم معدل به طور جامع پرداخته است.

فهرست تصاویر:

بهبود معدل 1مدارک لازم

بهبود معدل 2راهنمایی مشاوران با تجربه و دلسوز

بهبود معدل 3موفقیت در آزمون های ترمیمی  شما را به دانشگاه برتر نزدیک می کند

ترمیم معدل کنکور به چه معناست؟

ترمیم معدل به معنای بازگشت به دوره‌ های تحصیلی گذشته و تلاش برای بهبود نمرات است. خصوصا دروسی که قبلاً در آنها نمرات پایین‌تری کسب شده است. این فرآیند به داوطلبان اجازه می‌دهد تا دروس خاصی را دوباره امتحان دهند و نمرات بهتری کسب کنند. نمرات جدید، جایگزین نمرات قبلی می‌شود و میانگین معدل کل آنها را افزایش می‌دهد. در نتیجه؛ با وجود این شرایط، نگرانی نسبت به عملکرد پایین در آزمون های نهایی کمتر می شود. ترمیم معدل به ویژه برای کسانی که قصد دارند در کنکور رتبه‌های بهتری کسب کنند، اهمیت دارد. تیم ما یک مرکز پانسیون مطالعه در اصفهان است. که اطلاعات کاملی از شرایط ترمیم معدل کنکور را در اختیارتان قرار می دهد.

شرایط و مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور 1403 چیست؟

داوطلبان ابتدا باید کد سوابق تحصیلی خود را دریافت و درخواست خود را در سامانه my.medu.ir  ثبت کنند. سپس، یک ماه قبل از شروع امتحانات نهایی خرداد ماه، برای شرکت در طرح ترمیم معدل ثبت نام کنند. برای ثبت نام نیاز دارند مدارک خود را به مدرسه مورد نظر ارائه دهند. این مدارک، شامل مدارک هویتی و تحصیلی است که توسط تیم دکتر گازر برای شما گردآوری شده است. هر داوطلب فقط تا دو سال پس از اخذ مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی می تواند برای ترمیم معدل اقدام کند. همچنین؛ هر درس فقط یک بار قابل ترمیم است. یعنی برای هر درس، فقط یکبار اجازه شرکت در آزمون ترمیمی را دارید.

مدارک لازم  ترمیم معدل شامل موارد زیر می شود:

  • کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی از صفحه اول آن.
  • دو قطعه عکس 3 در 4 جدید.
  • مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی یا گواهی موقت پایان دوره.
  • ریزنمرات رسمی دوره متوسطه یا دیپلم.
  • رسید پرداخت هزینه ثبت نام ترمیم معدل (بسته به نوع و تعداد درس های انتخابی، مبلغ ثبت نام متفاوت است)

مدارک لازم-ترمیم معدل

مدارک لازم-ترمیم معدل-دکتر گازر

بهبود معدل 1مدارک لازم

شرایط تحصیلی و محدودیت های نمره ای

به توصیه تیم drazingazor قبل از شرکت در آزمون ترمیم معدل، حتما از شرایط آن به طور کامل مطلع شوید. شما باید دارای مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی باشید. در غیر این صورت نمی توانید در این آزمون ها شرکت کنید. توجه کنید فقط دروسی که در دوره متوسطه گذرانده‌اید قابل ترمیم هستند. به شرطی که نمره آنها زیر 12 باشد. همچنین؛ این دروس باید در فهرست مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش قرار داشته باشد. پس پیش از شرکت در آزمون، بررسی کنید درس انتخابی شما مورد تایید وزارت  قرار گرفته یا خیر. ضمنا؛ در تمامی مراحل؛ (از ثبت نام تا روز آزمون) همه مدارک خود را به صورت دقیق به همراه داشته باشید. تا دچار مشکل نشوید.

بیشتر  10 آیتم برای دسترسی سریع و آسان داوطلبان آزمون به منابع کنکور 1403!

فرایند ترمیم معدل کنکور 1403

ابتدا داوطلبان باید درخواست کتبی خود را همراه با مدارک لازم به دبیرستان محل تحصیل ارائه دهند. سپس؛ درخواست آنها توسط دبیرستان مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی و تأیید مدارک، زمان و مکان آزمون به داوطلبان اعلام می‌شود. داوطلبان باید فرم‌های مخصوص ترمیم معدل که توسط آموزش و پرورش تهیه شده‌اند را پر کنند. و در تاریخ های اعلام شده، در امتحانات شرکت ‌کنند. نمرات جدید آنها به عنوان نمرات ترمیمی برای تاثیر در معدل کنکور و نتایج کنکور ثبت می‌شود. البته؛ در صورتی که نمره جدید کمتر از نمره قبلی شود، همان نمره قبلی را برای داوطلب در نظر می گیرند. در آخر؛ اداره آموزش و پرورش این نمرات را برای سازمان سنجش ارسال خواهد کرد.

بررسی عوامل موفقیت یا شکست داوطلبان در آزمون های ترمیمی:

عوامل موفقیت و شکست در آزمون های ترمیمی توسط تیم  drazingazor، گردآوری شده و در بخش زیر آمده است. مطالعه و بررسی این موارد می‌تواند به شما انگیزه دهد تا برای بهبود نمرات خود تلاش بیشتری داشته باشید. سعی کنید تک تک اقدامات موفقیت را مطالعه کنید و سعی کنید به آنها پایبند باشید. در مقابل، از عواملی که نتیجه ای جز شکست برایتان ندارد، به شدت دوری کنید. در غیر این صورت؛ متاسفانه در آزمون های نهایی نتیجه مطلوبی به دست نمی آورید. بی انگیزه و نا امید می شوید و از رشته و دانشگاه دلخواهتان فاصله می گیرید.

چه اقداماتی شانس موفقیت را در آزمون های ترمیم معدل افزایش می دهد؟

کلیدی ترین گام برای موفقیت در آزمون های ترمیم معدل، برنامه‌ریزی دقیق و تلاش مستمر است. برنامه ریزی به شما جهت می دهد و تلاش، سرعت شما را برای رسیدن به هدف بیشتر می کند. در کنار برنامه ریزی مناسب و تلاش، مطالعه صحیح و اصولی نیز به موفقیت شما کمک زیادی می کند. همه این عوامل، در صورتی شما را به موفقیت می رساند که در این مسیر پرچالش، مشاوری با تجربه در کنارتان حضور داشته باشد. مشاوری که متناسب با شرایط و وضعیت شما برایتان برنامه ریزی کند. شیوه مطالعه شما را لحظه به لحظه رصد کند و نقاط قوت و ضعف تان را تشخیص دهد. در نتیجه؛ راهنمایی های او، شانس شما برای موفقیت در این آزمون و قبولی در رشته‌های برتر دانشگاه‌ها افزایش دهد.

مشاوران مرکز دکتر گازر، دقیقا از همین دست مشاوران هستند. آنها آگاهانه شیوه مطالعه شما را رصد می کنند. نقاط  قوت و ضعف شما را در حین مطالعه بررسی و تحلیل می کنند. تا زمان شروع آزمون های ترمیم معدل، برایتان هدف گذاری و برنامه ریزی می کنند. نکات لازم برای داشتن بهترین عملکرد در آزمون های ترمیمی از جمله مدیریت زمان و… را برایتان توضیح می دهند. با راهنمایی های این مشاوران با تجربه می توانید باخیال راحت به نمره 20 در این آزمون ها فکر کنید. و شانس خود را برای رسیدن به رشته های پرطرفدار دانشگاه های برتر بیشتر کنید.

مشاور با تجربه-ترمیم معدل

مشاور با تجربه-ترمیم معدل-دکتر گازر

بهبود معدل 2راهنمایی مشاوران با تجربه و دلسوز

چه عواملی موجب شکست داوطلبان در این آزمون ها می شود؟

بدون برنامه ریزی مناسب در این آزمون ها شرکت نکنید! شرکت در آزمون ترمیم معدل بدون برنامه ریزی باعث می شود نتوانید نمره قابل قبولی از آزمون به دست آورید. همچنین؛ اگر دیر تصمیم به شرکت در این آزمون بگیرید، فرصتی برای مطالعه نخواهید داشت و شکست می خورید. شرکت در کلاس های جبرانی برای بهبود معدل را جدی بگیرید! این کلاس ها فرصت خوبی برای مرور مهم ترین نکات آزمون است. شرکت نکردن در این کلاس ها، شانس شما را برای قبولی در رشته های برتر از بین می برد. فراموش کردن تاریخ یا مکان آزمون نیز می تواند عامل دیگری باشد که به شکست شما منجر می شود. پس حتما برای روز آزمون، آلارم مشخصی تنظیم کنید.

بیشتر  پانسیون مطالعاتی در اصفهان | 03 پارامتر برای مطالعه آنلاین روشی عالی یادگیری!

شبانه روز به نتیجه فکر نکنید! فشار روانی ناشی از تلاش مجدد ممکن است سنگ بزرگی جلوی راه شما باشد. اگر شبانه روز ذهن خود را درگیر نتیجه کنید، ذهن شما با افکار منفی پر می شود. درگیری ذهنی شما، انرژی تان را برای تلاش مجدد و ادامه این مسیر پر چالش نابود می کند. همچنین؛ منجر به افزایش استرس و اضطراب شما می شود و دیگر قادر به ادامه این مسیر نخواهید بود. در ادامه؛ اگر به این شیوه در آزمون شرکت کنید، قطعا با شکست مواجه می شوید. این شکست می تواند موجب از دست دادن فرصت‌های دیگر مثل قبولی در بهترین دانشگاه یا رشته دلخواهتان می شود.

تأثیرات مثبت به دست آوردن نتیجه مطلوب از آزمون های ترمیم معدل

از نظر مشاوران تیم drazingazor ترمیم معدل می‌تواند تأثیرات مثبت و منفی مختلفی بر داوطلبان داشته باشد. قطعا هدف گذاری، برنامه ریزی صحیح و اصولی، تلاش و پشتکار، منجر به موفقیت شما می شود. دستیابی به این موفقیت، ابتدا اعتماد به نفس و انگیزه شما را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. این اعتماد به نفس بالا، به شما در تصمیم گیری صحیح رشته و دانشگاه مناسب کمک می کند. همچنین موفقیت در آزمون؛ شانس شما را برای قبولی در دانشگاه های برتر افزایش می دهد. علاوه بر آن، دست شما را برای انتخاب رشته دلخواهتان باز می گذارد. انتخاب رشته و دانشگاه برتر نیز جایگاه اجتماعی و فرصت‌های شغلی بهتری را در آینده برایتان فراهم می کند.

موفقیت در آزمون های ترمیمی-ترمیم معدل

موفقیت در آزمون های ترمیمی-ترمیم معدل-دکتر گازر

بهبود معدل 3موفقیت در آزمون های ترمیمی شما را به دانشگاه برتر نزدیک می کند

سخن پایانی در رابطه با ترمیم معدل کنکور

در این مقاله به بررسی جامعی از شرایط ترمیم معدل کنکور 1403 پرداختیم. این آزمون ها فرصتی است برای دانش‌آموزانی که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در امتحانات دوره متوسطه نمرات مطلوبی کسب کنند. با توجه به تأثیرات مثبتی که  ترمیم معدل کنکور بر آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان دارد. پیشنهاد می کنیم این مسیر را جدی بگیرید. مدارک مورد نیاز شرکت در آزمون ترمیم معدل را به طور کامل فراهم کنید. ضوابط و شرایط شرکت در این آزمون ها را آگاهانه مطالعه کنید. افکار منفی را کنار بگذارید. و با توکل بر خداوند و استفاده از راهنمایی های مشاوران با تجربه تیم دکتر گازر برای خود برنامه ریزی کنید. و با امیدواری برای گرفتن بهترین نتیجه، مستمر تلاش کنید.

نام نویسنده محدثه سادات مظلوم زاده
موضوع مقاله شرایط ترمیم معدل به چه شکل است و چه مدارکی نیاز دارد؟
تاریخ انتشار مقاله 23 خردادماه 1403
ترمیم معدل به چه معناست؟ ترمیم معدل به معنای بازگشت به دوره‌ های تحصیلی گذشته و تلاش برای بهبود نمرات است.

سوالات متداول

برای شرکت در آزمون های ترمیم معدل کنکور، به چه مدارکی نیاز داریم؟

کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی صفحه اول آن و دو قطعه عکس 3 در 4 جدید نیاز دارید. مدرک دیپلم یا گواهی موقت پایان دوره را به همراه ریزنمرات رسمی دوره متوسطه از دبیرستان تان تهیه کنید. رسید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون ترمیمی را نیز به همراه داشته باشید.

برای شرکت در آزمون های ترمیمی، با چه محدودیت هایی رو به رو هستیم؟

هر داوطلب فقط تا دو سال پس از اخذ مدرک دیپلم می تواند برای ترمیم معدل اقدام کند. همچنین؛ برای هر درس، فقط یکبار اجازه شرکت در آزمون ترمیمی را دارید. توجه کنید فقط دروسی قابل ترمیم اند که نمره آنها زیر 12 باشد.

پس از شرکت در آزمون ترمیمی، چه اتفاقی برای نمره آن درس می افتد؟

نمرات جدید، جایگزین نمرات قبلی می‌شود و میانگین معدل کل آنها را افزایش می‌دهد. البته؛ در صورتی که نمره جدید کمتر از نمره قبلی شود، همان نمره قبلی را برای داوطلب در نظر می گیرند. در آخر؛ این نمرات را برای سازمان سنجش ارسال می شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما