10 آیتم برای بهترین مکان و انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای دانش آموختگان!

فهرست مطالب

Date 2024.03.30
Title انتخاب رشته دانشگاه آزاد!
The writer sir vahid ebrahimi
Department ojshid

انتخاب رشته دانشگاه آزاد می‌تواند به یکی از تصمیمات مهم در زندگی دانشجویی در پانسیون مطالعه در اصفهان تبدیل شود. با توجه به اهمیت این تصمیم، بسیاری از دانش‌آموزان به دنبال اطلاعات دقیق و شناخت کامل از رشته‌ها و شرایط پذیرش هستند. پانسیون مطالعاتی در اصفهان می‌تواند از جمله عوامل تاثیرگذار در این انتخاب باشد. با توجه به اهمیت محل زندگی و محیط مطالعه برای دانشجویان، انتخاب پانسیون مناسب می‌تواند تأثیر چشمگیری بر تجربه تحصیلی آن‌ها داشته باشد. در این روند، مراجعه به مشاوران تحصیلی و اخذ نظرات مثبت و منفی دیگران نقش مهمی را ایفا می‌کند.

فهرست تصاویر درباره متدهای انتخاب حوزه تحصیلی داوطلب در معتبرترین دانشگاه های آزاد

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  1

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  2

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  3

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403 با چه متدی انجام می شود؟

با بررسی های انجام شده توسط پانسیون مطالعاتی در اصفهان ادغام ثبت نام کنکور سراسری با دانشگاه آزاد منجر به تغییراتی در مراحل ثبت نام، زمان برگزاری آزمون و اعلام نتایج شده است. البته انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه انجام می شود. در واقع با انتشار نتایج اولیه کنکور به تدریج مسیرهای انتخاب حوزه تحصیلی دو دانشگاه دور می شوند. متقاضیان رشته کنکور دانشگاه آزاد علاوه بر 4 حوزه تحصیلی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) می توانند پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب حوزه تحصیلی کنکور 1403 حداکثر 100 کد رشته از این رشته ها را تعیین کنند.

کد رشته را برای گروه آزمایشگاهی برای آزمون خود وارد کنید. آن را در فرم راهنمای انتخاب حوزه تحصیلی در وب سایت azmoon.org وارد کنید. از آنجایی که مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای داوطلبان ادامه تحصیل در این دانشگاه بسیار مهم است، در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد نحوه ثبت نام، فرم ها و زمان انتخاب حوزه تحصیلی، می توانید با همکاران ما در پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر بگیرید. لطفا با شماره 03131325595 تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم را در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهیم.

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403
دکتر آذین گازر

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  1

زمان انتخاب و محل دانشگاه در کنکور 1403 به چه ترتیبی می باشد؟

بر اساس اطلاعات ارائه شده، نتایج آزمون های عمومی و آزمون های مشترک سراسری در قالب کارنامه شامل درصد، تراز و رتبه داوطلبان در سایت منتشر می شود. همزمان با انتشار نتایج، شاهد انتشار رسمی کتابچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز بودیم. پس از دریافت بروشور فوق نوبت به اولویت بندی کدهای حوزه مورد نظر داوطلب می رسد. هنوز از تاریخ ثبت نام دانشگاه آزاد در سال جاری اطلاعی در دست نیست. پارسال زمان انتخاب سایت اواخر مرداد بود. هر گونه اطلاعیه در مورد زمان دقیق باز شدن گزینه های محل برگزاری حدس و گمان است زیرا هنوز هیچ اطلاعیه ای اعلام نشده است.

 در سال های گذشته بدون هیچ گونه اختلال و مشکلی شاهد برگزاری کنکور دانشگاه آزاد در تیرماه و سپس انتخاب حوزه تحصیلی در مرداد ماه بودیم. اما از آنجایی که کنکور امسال در دو نوبت برگزار می‌شود. نوبت اول تیرماه یک هفته به تعویق می‌افتد. یعنی از تاریخ 14 و 15 تیر ماه 1403 می‌توان انتظار داشت که زمان اعلام قبولی و انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز به تعویق بیفتد. از سوی دیگر همانطور که شاهد بودیم بر اساس مصوبه سازمان سنجش آموزش کشور زمان آزمون مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تعویق افتاد که به طور حتم به تعویق انتخاب رشته این دو مقطع تحصیلی منجر خواهد شد.

ترتیب و نحوه انجام مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور سراسری 1403

با توجه به نحوه و نحوه انتخاب حوزه تحصیلی باید به اطلاع شما برسانیم. هر داوطلب پس از بررسی لیست شایستگی و اطلاع از رتبه و رتبه خود باید با ورود به سایت انتخاب رشته تمامی اقدامات لازم را در میان رشته های موجود برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مورد نظر خود انجام دهد.

 1. سایت انتخاب سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در زمان گزینش فعال و در دسترس تمامی داوطلبان پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر قرار خواهد گرفت. پس از ورود به وب سایت، روی لینک زیر عنوان لینک های ثبت نام کلیک کنید و دوره خود را انتخاب کنید.
 2. بعد از باز کردن صفحه باید شناسه دانشگاه آزاد و کد کشور یا کد رهگیری خارجی را در قسمت تعیین شده وارد کنید.
 3. پس از انجام این عملیات می توانید وارد پنل شخصی خود شوید. مطمئن شوید. می توانید کد یا شناسه خود را در انتهای کارنامه خود بیابید. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه اعلام شده قبل از انتخاب رشته الزامی است. برای این کار در صفحه باز شده روی لوگوی بانک پرداخت مورد نظر کلیک کنید.
 4. در مرحله بعد شماره کارت و رمز دوم پویا را برای پرداخت شماره سریال اعتبار دانشگاه آزاد وارد کنید. توجه داشته باشید که بهتر است تمام مراحل بالا را با استفاده از مرورگر کروم انجام دهید.
 5. در این مرحله وارد پنل کاربری می شوید و با کلیک بر روی گزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد این قسمت می شوید و طبق دستورالعمل کد رشته محل خود را در اولویت قرار می دهید. و ثبت نام کنید.

مراحل انتخاب دانشگاه آزاد در کنکور سال 1403 به چه ترتیب خواهد بود؟

اولین قدم برای شروع انتخاب حوزه تحصیلی، درک شرایط پیرامون انتخاب رشته دانشگاه آزاد مربوطه توسط فرد است. هر داوطلب برای اطلاع از وضعیت مجاز به گزینش دانشگاه آزاد باید به سایت سایت Sanjesh.org مراجعه کرده و لیست اولیه شایستگی خود را دریافت کند. داشتن کد دسترسی انتخاب حوزه تحصیلی (معمولاً در پایان کارنامه کنکور سراسری 1403 درج می شود) به این معنی است که داوطلبان می توانند رشته های کنکور 1403 دانشگاه آزاد را تعیین کنند. ضمن تعیین حوزه تحصیلی دانشگاه آزاد 1403 می توانند فرم تعیین رشته را تکمیل کنند.

در اینجا به معرفی مختصری از مراحل انتخاب رشته دانشگاه آزاد می پردازیم.

 1. ریز نمرات اولیه آزمون ورودی کنکور1403 را دریافت کنید و صلاحیت های داوطلب را بررسی کنید.
 2. لطفا به سایت azmoon.org مراجعه فرمایید
 3. جزوه انتخاب رشته را دانلود و مطالعه کنید
 4. اولویت بندی کدهای فیلد برای مکان های انتخابی
 5. پرداخت هزینه های انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 6. تکمیل فرم انتخاب رشته

تاثیر رتبه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403 چگونه می باشد؟

داوطلبان پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر که می خواهند علاوه بر کنکور سراسری در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1403 حضور پیدا کنند. برای ورود به رشته های بومی دانشگاه تلاش می کنند از اهمیت کسب رتبه و تراز غافل نشوند. در سال های اخیر رتبه بندی در انتخاب و انتخاب رشته اهمیت زیادی پیدا کرده است. رتبه و ترازهای بالا در هر زیرگروه شانس بیشتری برای قبولی در رشته مربوط به آن زیرگروه به داوطلبان می دهد. لذا توصیه می شود داوطلبان پس از بررسی نتایج اولین مقاله کنکور 1403 به رتبه و تراز خود در هر زیرگروه توجه کنند.

تاثیر نتایج امتحان نهایی داوطلب برای پذیرش در کنکور سال 1403 دانشگاه آزاد

می توان گفت که حدود 85 درصد از دوره های دانشگاهی بر اساس شایستگی علمی و تعویق است. بنابراین تأثیر عملکرد تحصیلی در انتخاب رشته تقریباً 100 درصد است. در زیر به تأثیر معدل و عملکرد تحصیلی بر داوطلبان تحت سیستم های قدیم و جدید می پردازیم. تنها شرایط استفاده از سوابق تحصیلی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد این است که حداقل در یک امتحان نهایی شرکت کرده باشند. تاریخ دیپلم یا کنکور آنها خارج از محدوده تعیین شده نباشد. بعد، تاثیر نتایج کنکور 1403 چیست؟ ما بهای آن را می پردازیم که با ما باشید.

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403
دکتر آذین گازر

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  2

تاثیر ریز نمرات و تاثیر عملکرد تحصیلی داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1403 برای داوطلبان پانسیون مطالعاتی drazingazor که مدرک خود را قبل از نظام آموزشی جدید اخذ کرده اند 40 درصد است. کسانی که دارای معدل بالا در یکی از مقاطع تحصیلی نظام قدیم در رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم اسلامی و معارف هستند. می توانند از سهم 40 درصدی بهره مند برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد شوند. تاثیر نمرات در کنکور 1403 برای افرادی که از نظام جدید تحصیلی فارغ التحصیل شده اند 40 درصد می باشد.

مانند افرادی که از نظام تحصیلی قدیم فارغ التحصیل شده اند. این سهمیه 40 درصدی شامل تمامی رشته های تجربی، ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می شود. توجه داشته باشید که داوطلبان نظام جدید معدل امتحان نهایی را در نظر می گیرند. داوطلبان نظام قدیم امتحان سوم دبیرستان را در نظر می گیرند. دانش آموزانی که قبل از سال 84 دیپلم خود را گرفته باشند. پس از بررسی دیپلم آن ها برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تاثیر سوابق تحصیلی داوطلب بر رشته غیر مرتبط و فنی و حرفه ای

اگر داوطلبی قصد شرکت در آزمون دولتی در رشته ای غیرمرتبط با دیپلم خود را داشته باشد. مثلاً دارای دیپلم آزمایشگاه باشد و قصد شرکت در آزمون ریاضی را داشته باشد. معدل برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعمال می شود. اما با نرخ کمتری نسبت به حوزه تحصیلی. دیپلم مربوطه خواهد بود. در واقع می توان ادعا کرد که تأثیر عملکرد تحصیلی صرف نظر از مدرک تحصیلی تنها برای دروس مشترک هر دو رشته، یعنی دروس عمومی است. شاید شما یکی از داوطلبان رشته فنی و حرفه ای باشید. به دنبال اطلاعاتی در مورد این سوالات هستید:

 1. پس تکلیف داوطلبان در گروه فنی و حرفه ای چیست؟
 2. آیا تاثیر نتایج کنکور هویت این افراد و داوطلبان نیست؟ آیا ریز نمرات فقط برای داوطلبان رشته نظری معتبر است؟

اگر پاسخ همه این سوالات در مورد تاثیر مدارک تحصیلی در کنکور 1403 و اینکه آیا شامل حال شما می شود؟ پرسش شما می باشد و پاسخ مثبت است پس سوابق تحصیلی در کنکور فنی چه تاثیری دارد؟ و حوزه های حرفه ای، برای تماس با مشاوردر خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد لطفا با دفتر پانسیون مطالعاتی 03131325595 تماس بگیرید.

تاثیر و اهمیت ترمیم معدل داوطلب در کنکور و انتخاب رشته دانشگاه آزاد

حالا که تاثیر عملکرد تحصیلی در کنکور 1403 و پاسخ سوالات را می دانید. عملکرد تحصیلی چقدر در کنکور 1403 تاثیر دارد؟ شما می دانید و متوجه می شوید که معدل چقدر برای شرکت کنندگان در آزمون پذیرش مهم است. این تأثیر برای کسانی که معدل پایین تری برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد دارند چقدر ناراحت کننده و ناامید کننده است. با این حال، طی چند سال گذشته، وزارت آموزش و پرورش فرصتی را برای داوطلبان پانسیون مطالعاتی drazingazor فراهم کرده است. تا معدل خود را بازگردانند و به افراد این امکان را می دهد. هر ساله چندین دروس نهایی را مجدداً بگذرانند و فرصت بازیابی و ارتقای معدل خود را داشته باشند. پس از اعلام نتایج تصحیح معدل، نمرات بالاتری در نظر گرفته می شود. افراد می توانند معدل خود را ارتقا دهند و شانس بیشتری در کنکور داشته باشند.

زیر گروه های دانشگاه آزاد در کنکور 1403 به چه شکلی می باشد؟

موضوعات هر گروه امتحانی کنکور با توجه به میزان تأثیر ضریب و اهمیت آن به چند گروه تقسیم می شود و به هر گروه یک زیر گروه می گویند. به عنوان مثال رشته تجربی دارای 5 زیر گروه است. زیرگروه اول شامل رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری و گره دوم شامل رشته هایی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مانند داروسازی است. هر زیرگروه دارای سطوح و سطوحی است. چیزها متفاوت خواهد بود. لزوم توجه به رشته های درج شده در هر زیرگروه به این دلیل است که سازمان سنجش در کارنامه نتایج کنکور رتبه متقاضی در هر زیرگروه را درج می کند. داوطلبان دانشگاه آزاد نیز باید بر اساس اطلاعات وارد شده باشند. در این گزارش باید رشته خود را انتخاب کنند. بر این اساس توصیه می شود به تفسیر کارنامه کنکور 1403 توجه کنند.

بر این اساس اگر به رشته خاصی علاقه دارید. می خواهید آن رشته را بگذرانید. علاوه بر فاکتورهایی مانند علاقه، کیفیت، بازار کار، مسافت، شهریه، رتبه دانشگاه آزاد و … رتبه شما در هر رشته و … سطح کسب زیر گروه هستند. در نظر بگیرید زیرا ممکن است رتبه و سطح کسب شما در این زیرگروه بهتر باشد. بنابراین در این مورد توصیه می کنیم اگر به رشته این زیرگروه علاقه دارید اولویت را در رشته درج شده در این زیرگروه قرار دهید. به انتخاب رشته دانشگاه آزاد خود توجه کنید. سپس زمانی که آزاد نتیجه نهایی کنکور 1403 اعلام خواهد شد. شما می توانید با تعیین حوزه تحصیلی از زیر گروه های موجود در لیست به نتیجه دلخواه خود برسید.

نتیجه نهایی شرایط انتخاب گرایش و محل دانشگاه آزاد داوطلب در کنکور 1403

با توجه به ادغام کنکور و دانشگاه آزاد، کلیه داوطلبانی که در کنکور 1403 ثبت نام کرده و در ایام کنکور در جلسات آزمون شرکت کرده اند. با توجه به شرح کارنامه های کنکور خود می توانند در 1403 شرکت کنند. دوره های دانشگاهی در صورت اجازه. انتخاب کنید. برای شرکت در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیازی به اعلام نیت در هنگام ثبت نام نیست حتی داوطلبان پانسیون مطالعاتی drazingazor که فقط در مرحله انتخاب رشته شرکت می کنند. می توانند بنا به خواست خود شهریه را پرداخت کنند. در سناریو دانشگاه آزاد 1403 را برای شرکت انتخاب کنید.

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403

تعیین رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403
دکتر آذین گازر

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کنکور 1403  3

پرسش و پاسخ درباره متدهای انتخاب حوزه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های آزاد

01 آیا می‌توانید تعدادی از علاقه‌ها، مهارت‌ها و نقاط قوت خود را برایمان بیان کنید؟

پاسخ: بله، به طور مثال، علاقه من به حل مسائل پیچیده، تجزیه و تحلیل داده‌ها، نوشتن، و برقراری ارتباط با افراد مختلف است. همچنین، دارای مهارت‌های خوبی در زبان‌های برنامه‌نویسی، مدیریت زمان، و حل مسائل برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای کامپیوتر و IT هستم.

02 آیا تجربه‌های شغلی یا آموزشی خاصی داشته‌اید که ممکن است بر انتخاب رشته تحصیلی تأثیرگذار باشند؟

پاسخ: بله، تجربه‌ی کاری من در یک استارتاپ فناوری اطلاعات، کلاس‌های آنلاین در زمینه تحلیل داده، و مشارکت در گروه‌های تحقیقاتی در دانشگاه می‌تواند بر انتخاب رشته تحصیلی من تأثیرگذار باشد.

03 چه اهداف شخصی، حرفه‌ای یا تحصیلی برای آینده‌ی خود در نظر دارید؟

پاسخ: اهداف من از انتخاب رشته دانشگاه آزاد دستیابی به یک مدرک تحصیلی عالی در زمینه تحلیل داده، ورود به یک حوزه شغلی پویا و نوآورانه، و توسعه مهارت‌های رهبری و مدیریتی برای پیشرفت در حرفه‌ی خود می‌باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما