10 آیتم برای دریافت رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان!

فهرست مطالب

Date 2024.04.03
Title رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403!
The writer sir vahid ebrahimi
Department ojshid

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 داوطلبان پانسیون مطالعاتی در اصفهان در گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان می توانند در آزمون ورودی فرهنگیان شرکت کرده و پس از کسب نمرات مقرر در آزمون سراسری، می توانند. همچنین می تواند در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان شرکت کند. شرایط پذیرش داوطلبان پانسیون مطالعه در اصفهان در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان در اختیار داوطلبان  قرار گرفته است تا این گونه افراد با مطالعه دقیق بروشور فوق و آشنایی با شرایط پذیرش دانشگاه از شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان مطلع شوند. شرایط ثبت نام، آنها می توانند زمینه های محلی مربوطه را انتخاب کنند. شرایط ثبت نام و پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای بسیاری از متقاضیانی که قصد ورود به سمت دبیری آموزش و پرورش را دارند حائز اهمیت است.

فهرست تصاویر مندرج در ارتباط با شرایط و نحوه آزمون دانشگاه فرهنگیان 1403

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 1

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 2

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 3

چرا برای دریافت رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 این آزمون جداگانه گرفته می شود؟

در سال های گذشته پذیرفته شدگان پانسیون مطالعاتی در اصفهان از طریق کنکور انجام می شد اما امسال تصمیم گیری در مورد پذیرش در این رشته پرطرفدار متفاوت است. از آنجایی که این تغییرات جدید و بی سابقه است، برگزاری کنکور کارشناسی هنر طبیعتا با ابهامات زیادی همراه است. رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 چقدر بر این آزمون تاثیر دارد؟ آیا دفترچه های کنکور فرهنگی با کنکور فرق دارد؟ برای شرکت در این آزمون چه منابعی در پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر را مطالعه کنیم؟ شرایط سنی برای شرکت در آزمون فرهنگیان چیست؟ در زیر یک به یک به سوالات اقوام و دوستان در مورد نحوه برگزاری و شرایط برگزاری آزمون ویژه فرهنگیان پاسخ خواهیم داد.

"<yoastmark

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 1

شرایط عمومی و اختصاصی کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ برای داوطلبان چگونه می باشد؟

بر اساس دفترچه راهنمای آزمون سال گذشته، داوطلبان برای حضور در این آزمون باید دارای شرایط خاص عمومی و اختصاصی باشند. شرایط عمومی شرکت در آزمون 1403 فرهنگیان به شرح زیر است:

 • تابعیت ایرانی داشته باشد
 • به اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی کشور اعتقاد داشته باشید
 • ایمان و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • بدون سابقه کیفری
 • بدون اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم تأیید مفاسد اخلاقی
 • از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد

شرایط اختصاصی شرکت در کنکور برای دریافت رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 بر اساس بررسی پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر در قسمت شرایط ویژه تراز و معدل یا شرایط سنی شرکت کنندگان اهمیت بیشتری دارد. شرایط اختصاصی شرکت در کنکور 1403 فرهنگیان به شرح زیر است:

 • متقاضی 24 سال (یعنی متولدین 1 تیر 1379) باشد.
 • حداقل میانگین کلی نمره 14.
 • حداقل رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 با تراز 6000 می باشد.
 • بومی بودن داوطلب در كد رشته محل مربوط
 • تائید و پذیرش دانشجو در مصاحبه های اختصاصی و عمومی

زمان و نحوه برگزاری کنکور فرهنگیان برای دریافت بهترین رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403

ثبت نام کنکور ویژه فرهنگیان همزمان با ثبت نام کنکور مرحله اول (14 تا 21 آذر) در واقع باید هنگام ثبت نام در کنکور اردیبهشت وضعیت ثبت نام کنکور اختصاصی را بررسی کنید. امتحان مربی بنابراین شما یک دفترچه ویژه برای این آزمون دریافت خواهید کرد. آزمون منتشر خواهد شد. آزمون ورودی فرهنگیان برای دریافت رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 تنها یک بار در سال و در اردیبهشت ماه همزمان با مرحله اول آزمون یکپارچه سراسری برگزار می شود. می دانم کمی گیج کننده است اما واقعیت این است که هر داوطلب ابتدا به سوالات دفترچه کاردانش رشته خود پاسخ می دهد و اگر در کنکور فرهنگیان ثبت نام کرده باشد پس از اتمام زمان پاسخگویی دفترچه تخصصی رشته دفترچه ویژه آزمون فرهنگیان را داوطلب دریافت کرد.

 • هوش و استعداد معلمی ضریب 3 می باشد.
 • ضریب معارف اسلامی 2 می باشد.
 • ضریب فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی 2 می باشد.

با اعلام نتایج رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403، تراز داوطلبان مشخص می شود، داوطلبانی که مجاز به انتخاب پایین ترین مقطع در رشته تحصیلی هستند، می توانند بر اساس نتایج منتشر شده، کد رشته محل تحصیل را انتخاب کنند. معیارهای هدف گذاری برای یک زمان خاص تراز مجاز دانشگاه فرهنگیان در سنوات خاصی تغییر می کند؛ بدین منظور داوطلبان پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر باید از طریق سایت سنجش به اطلاعیه های این حوزه توجه کنند. برای اطلاع از حداقل موجودی لازم برای گذراندن تربیت معلم، جزئیات تراز دانشگاه فرهنگیان 1403 در مقاله زیر بررسی و توضیح داده شده است.

تراز و رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای رشته انسانی و تجربی و ریاضی

امسال در راستای ارتقای کیفیت پذیرش در دانشگاه ها و رشته های برتر پیشنهاد اصلاح کنکور از سوی سازمان سنجش مطرح شد. از جمله این تغییرات می توان به حذف دروس عمومی در کنکور، تاثیر صریح 50 درصد عملکرد تحصیلی و مفهومی شدن امتحانات نهایی اشاره کرد. امسال شرط سنی فرهنگیان 24 سال است. دانشگاه فرهنگیان یکی از مراکز آموزش عالی است که برای پذیرش دانشجو مصاحبه انجام می دهد و افراد واجد شرایط را از بین داوطلبان مشاغل آموزشی انتخاب می کند. با توجه به تغییراتی که در رشته کنکور و پذیرش دانشگاه ها با رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 در سال جاری صورت گرفته است.

یکی از موضوعات مورد توجه داوطلبان، شناخت حداقل تراز کنکور فرهنگیان و یکی از مهم ترین آزمون می باشد. سوال رایج این روزها اطلاع از تغییرات دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ می باشد. یادآور می شود که تا سال گذشته تراز مجاز و حداقل رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 6500 بود که در دفترچه سال گذشته نیز به آن اشاره شده بود. امسال پس از اعلام دفترچه کنکور سراسری، حداقل تراز برای ورود به دانشگاه فرهنگیان 6000 نفر است. لازم به ذکر است بر اساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش از سال آینده قرار است آزمون ورودی معلمان جداگانه برگزار شود.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1403 چند درصد دانش آموختگان را جذب می کند؟

ظرفیت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 با توجه به نیاز استان ها به کادر آموزشی و تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در هر سال متغیر است. متقاضیان باید قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور، تعداد صلاحیت های موجود در استان مورد نظر خود را بدانند و با توجه به احتمال قبولی خود در آن دانشگاه، فرم انتخاب رشته را پر کنند. شرط انتخاب محلی یکی از معیارهای مهم در فرآیند پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است. بنابراین داوطلبان واجد شرایط پذیرش در دانشگاه تنها می توانند رشته های موجود در محدوده جغرافیایی خود را بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب و بر اساس رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403  در جدول انتخاب رشته وارد کنند.

دانشگاه فرهنگیان در هر گروه آزمایشی فقط تعداد محدودی دانشجو می پذیرد. عواملی مانند شرایط پذیرش بالا، سیاست های بومی سازی و محدودیت های توانایی، رقابت پذیرش را بسیار شدید می کند؛ بنابراین، متقاضیان باید تلاش بیشتری برای به دست آوردن این فرصت داشته باشند. اما ظرفیت ثبت نام دانشگاه در سال های 1403 چقدر خواهد بود؟ سال گذشته دانشگاه فرهنگیان ظرفیت پذیرش حدود 30 هزار دانشجو را اعلام کرد. بر اساس مصوبه مجلس این میزان در سال جاری باید 25 درصد با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 افزایش یابد.

"<yoastmark

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 2

جذب افراد دارای بهترین رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 به چه ترتیبی می باشد؟

نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 1403 فرآیند پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به دو مرحله تقسیم می شود: اول، داوطلب در آزمون کتبی شرکت می کند. در صورت موفقیت در مصاحبه ای که توسط دانشگاه برگزار می شود شرکت می کند. پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، دانشگاه فرهنگیان از داوطلبانی که امتیاز و رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 لازم را کسب کرده اند. جهت مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان دعوت به عمل می آورد. داوطلبان می توانند آمادگی کامل داشته باشند. با تمام توان در جلسه مصاحبه حضور یابند زیرا ظرفیت مرحله مصاحبه چندین برابر است.

شرایط همه دانش آموختگان رشته های مختلف برای دانشگاه فرهنگیان یکسان می باشد؟

دانشگاه فرهنگیان رویه هایی برای پذیرش دانشجو دارد. یکی از این مراحل کسب نمرات کافی در آزمون کتبی است. پس از کسب بالاترین نمرات در آزمون، دانشجویان باید بر اساس رشته مورد نظر خود از دانشگاه های مختلف کشور انتخاب رشته کنند. این دانشگاه ها در سراسر کشور پراکنده هستند. گاهی یک دانشگاه همه حوزه ها را پوشش نمی دهد. بنابراین باید در انتخاب رشته خود با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 بسیار دقت کنید. مرحله دوم پذیرش دانشگاه فرهنگیان شرکت در مصاحبه با دانشگاه می باشد. در واقع یکی از شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان کسب بالاترین نمره در مصاحبه است. در این مصاحبه دانش آموزان از نظر دینی، اخلاقی و رفتاری مورد ارزیابی قرار می گیرند. بهترین گزینه ها برای تربیت نسل آینده انتخاب شوند.

به همین دلیل توصیه می شود قبل از حضور در مصاحبه با مشاور متخصص در این زمینه مشورت کنید. مشاوران ما برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به طور ویژه آموزش دیده اند. می توانند تمامی شرایط پذیرش در دانشگاه  فرهنگیان را برای شما توضیح دهند. یکی از شرایط پذیرفتن دانشگاه فرهنگیان به غیر از رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 این است که برای قبولی در برخی از رشته های عملی مانند رشته های فنی حرفه ای، تربیت بدنی و … علاوه بر شرکت در کنکور سراسری و کلاس های حضوری، حتما باید شرکت کنید. یک امتحان عملی مصاحبه چهره در این آزمون سطح مهارت شما به عنوان یک معلم سنجیده می شود. این آزمون معمولاً پس از مصاحبه حضوری انجام می شود.

شرایط سنی پذیرش داوطلب در دانشگاه فرهنگیان به چه ترتیبی تعیین می شود؟

پیش از این شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان نسبتاً بالا بود و آموزش و پرورش اقداماتی را برای جذب معلمان جوان انجام داد. اما اکنون با وجود کمبود نیروی انسانی در محل و درخواست های مکرر برای آموزش استخدام، وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفته است. نه تنها شرط سنی را از 21 سال به 40 سال تغییر دهد. بلکه تغییراتی جزئی در شرایط معدل اعمال کرد. پس اگر زیر 40 سال هستید می توانید در کنکور امسال برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنید. به یاد داشته باشید. هر چه معدل و رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 شما بالاتر باشد. احتمال بیشتری برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد. علاوه بر این، اگر از معدل خود راضی نیستید. می توانید با ترمیم معدل خود، آن را بهبود ببخشید. در صورت تمایل به اطلاع از شرایط ترمیم معدل می توانید با مشاوران پانسیون مطالعاتی drazingazor تماس حاصل فرمایید.

شرایط  دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان مشمولان خدمت به چه ترتیبی تعیین می شود؟

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی است که برای پسران بسیار مهم است. در واقع در این دانشگاه نیز مانند هر دانشگاه دیگری، پذیرفته شدگان قبل از تحصیل از خدمت سربازی معاف هستند. اما پس از آن چیزی که اهمیت پیدا کرد. شرکت در برنامه سرباز معلم بود. در این برنامه دانش آموزان به عنوان سرباز معلم در مدارس و روستاها خدمت می کنند. در این صورت فرد کار می کند و خدمت خود را کامل می کند. از طریق این فرآیند، دو سال از عمر فرد در مدارس سپری می شود. به عنوان تجربه کاری محسوب می شود. تجربه خود را در زمینه آموزش افزایش می دهد. البته شایان ذکر است که چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 نیز سابقه کار معلمی داوطلبان پانسیون مطالعاتی drazingazor محسوب می شود.

"<yoastmark

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 برای پذیرش 3

نتیجه نهایی در ارتباط با پذیرش داوطلبان با سهمیه و رتبه مجاز دانشگاه

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش و مصوبه کمیته انقلاب فرهنگی، دانشگاه فرهنگیان امسال آزمون جداگانه ای برای جذب معلمان کارآموز برگزار می کند. بر اساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش تنها دانش آموزانی که در این آزمون شرکت کند. با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 موفق به قبولی شوند می توانند وارد دانشگاه فرهنگیان شوند. این ثبت نام برخلاف سال های گذشته دیگر در آزمون سراسری و کنکور وزارت آموزش و پرورش قبول نمی شود. بنابراین آزمون ورودی ویژه دانشگاه فرهنگیان آزمونی است.

که توسط وزارت آموزش و پرورش در سال 1403 با شرایط خاص برای جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود. همچنین شرایط سنی، معدل و منابع این آزمون نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است. بخش زیادی از نمرات کنکور به مصاحبه اختصاص داده شده است. طبق استانداردهای پذیرش پس از برگزاری آزمون سراسری و بررسی با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403، از چند داوطلب پانسیون مطالعاتی drazingazor  برای شرکت در مصاحبه هویتی چندگانه دعوت به عمل می آید. قبول شدگان در گزینش مصاحبه می توانند پذیرفته شوند.

پرسش و پاسخ در ارتباط با شرایط و نحوه آزمون دانشگاه فرهنگیان 1403

1- حداقل تراز کنکور برای رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 چقدر است؟

همانطور که در متن اصلی مقاله ذکر شد، موجودی مورد نیاز برای پذیرش مدرس 6000 می باشد. در صورت تغییر در مقاله به صورت جداگانه به شما اطلاع داده خواهد شد.

2- چه کسانی می توانند رشته تحصیلی را انتخاب کنند؟

کلیه داوطلبان کنکور که در ستون پذیرش کارنامه اولیه عبارت مجاز را با توجه به رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403  دارند می توانند انتخاب رشته کنند

3- تراز برای قبولی در بین رشته های ریاضی چقدر است؟

رتبه دانشگاه فرهنگیان 1403 در تمامی زمینه ها یکسان است.

1 دیدگاه

 • من خیلی به دانشگاه فرهنگیان علاقه ای نداشتم اما این مقاله به من کمک کرد تا در مورد گزینش و انتخاب رشته دانشگاهی خودم به این دانشگاه نیز نظری داشته باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهدرباره ماگالریتماس با ما