1 اصطلاح پانسیون مطالعاتی در اصفهان یا کتابخانه $خصوصی به چه معناست؟

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

عنوان اصطلاح پانسیون مطالعاتی کنکور یا کتابخانه خصوصی
دپارتمان اوج شید
نویسنده فرنوش صالحی
تعداد کلمه ها 984
مدت زمان مطالعه 9 دقیقه

فهرست مطالب:

اصطلاح پانسیون مطالعاتی کنکور  یا کتابخانه خصوصی به چه معناست؟

تفاوت بین پانسیون مطالعاتی  با کتابخانه عمومی چیست؟

ویژگی های یک پانسیون مطالعاتی خوب و عالی چیست؟

بهترین پانسیون مطالعاتی در کجا قرار دارد؟

فهرست شکل­ها:

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2کتابخانه در اصفهان

اصطلاح پانسیون مطالعاتی کنکور  یا کتابخانه خصوصی به چه معناست؟

این روزها کلمه پانسیون مطالعاتی را بیشتر می­شنویم و جزو خدمات ویژه­ای به حساب می­آید که موسسات کنکور ارائه می­دهند. پانسیون مطالعاتی در اصفهان مکانی­ست که  در آن همه عوامل برای مطالعه اصولی و صحیح فراهم است. همچنین همه عوامل حواس پرتی حذف شده و اختلالی در مطالعه شما رخ نمی­دهد. در این پانسیون­ها با توجه به نظارت مراقبین نمی­توان صحبت کرد، نمی توان از تلفن همراه استفاده کرد و…

پانسیون مطالعاتی کتابخانه­ای خصوصی­ست که داوطلبان به صورت تخصصی، فقط برای آمادگی کنکور در آن جا به مطالعه می­پردازند. اما فرق پانسیون مطالعاتی با کتابخانه در اصفهان چیست؟

تفاوت بین پانسیون مطالعاتی در اصفهان با کتابخانه عمومی چیست؟

 • ظرفیت پذیرش پانسیون مطالعاتی از کتابخانه­های عمومی کمتر است مانند کتابخانه خصوصی (سالن مطالعه خصوصی)
 • زمان کتابخانه­های خصوصی یا پانسیون مطالعاتی بیشتر می­باشد و دانش­آموز از نظر زمان­بندی و برنامه­ریزی درسی شرایط بهتری دارد.
 • پانسیون مطالعاتی امکان مشاوره و راهنمایی درسی را از طریق مشاوران تحصیلی مجرب فراهم نموده است.
 • در پانسیون مشاوران درسی و ناظران، بر عملکرد دانش آموزان کنترل و نظارت دقیق دارند.
 • دربرخی از پانسیون­ها، مسئولیت پذیرایی از دانش­آموزان برعهده کارکنان است. مسئولین پانسیون در وعده­های صبحانه یا ناهار از دانش­آموزان پذیرایی می­کنند. به این منظور که دانش­آموزان دغدغه­ای از نظر خورد و خوراک نداشته باشند و با آرامش خاطر به مطالعه بپردازند.
 • در پانسیون، نیروهای آموزش دیده نظم و سکوت را کنترل می­کنند تا دانش­آموزان بیشترین بهره را از زمان ببرند.
 • یکی­دیگر از امکانات پانسیون مطالعاتی٬ حضور پشتیبانان درسی­ست تا دانش­آموز بتواند بدون هدردادن زمان از حضورشان بهره­مند شود. در ادامه شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان را بررسی خواهیم کرد.
 • قوانین زیادی در این پانسیون­ها حکمفرماست٬ مثلا گوشی­ تلفن دانش­آموزان در زمان ورود به پانسیون تحویل مسئولان پانسیون می­شود. این موارد معمولا در کتابخانه در اصفهان بررسی نمی­شود.
 • درصورتی که دانش­آموزی دچار حواس­پرتی و یا عدم­تمرکز شود، مشاوران او را راهنمایی می­کنند تا مانع اتلاف وقت دانش­آموز شود.
 • درصورت کاهش روحیه مشاور با کمک به حل مساله٬ دانش­آموز را درمسیر صحیح قرار­داده و مانع اتلاف انرژی دانش­آموزان می­شود.
 • یکی­دیگر از مزایای پانسیون­ drazingazor، وجود استراحتگاهی­ست که دانش­آموز در صورت خستگی از آن استفاده نماید.
 • پانسیون مطالعاتی دارای امکاناتی مانند نمازخانه و یا کتابخانه­ای با کتاب­های مورد نیاز دانش­آموزان است.
 • در نهایت نظم و انضباط حاکم بر این کتابخانه در اصفهان، تمام شرایط لازم برای موفقیت دانش­آموزان را فراهم می­کند. و آینده تحصیلی دانش­آموز را به بهترین شکل ممکن رقم می­زند.
بیشتر  دانشگاه غیر انتفاعی چیست و چه تفاوتی با دیگر دانشگاه ها دارد؟
کتابخانه در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

ویژگی های یک پانسیون مطالعاتی خوب و عالی چیست؟

پانسیون مطالعاتی خوب در واقع تکمیل کننده­ی کلاس­های کنکور است. یک پانسیون مطالعاتی که از هرنظر عالی باشد می­بایست شرایط زیر را داشته باشد.

 • تعداد افراد محدود

هر چقدر تعداد افراد کمتر باشد، خدمات و امکانات بیشتری می­توان به هر یک از بچه­ها ارائه کرد. همانطور که قبلا اشاره شد یکی­از تفاوت­های پانسیون مطالعاتی و کتابخانه در اصفهان تعداد اشخاص است که باید محدود باشد. هرفرد باید وسایل مخصوص به خود را داشته باشد به­گونه­ای که هر زمانی خواست بتواند از آن استفاده کند .

 • محیط آرام و مناسب

از ویژگی­های یک پانسیون خوب داشتن نور کافی، محیط آرام و به­دوراز سروصدا، میز و صندلی­های مناسب و استاندارد و سیستم تهویه هوا است. افراد باید در پانسیون مطالعاتی در اصفهان احساس راحتی کامل داشته باشند .و درواقع این یکی از اهدافیست که پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر همیشه آن را دنبال میکرده است.

معمولا سالن­های مطالعه غیراستاندارد و بدون مجوز باتوجه به اینکه قیمت پایین­تری دارند افراد زیادی جذب می­کنند. اما بعداز مدتی و مشاهده مشکلاتی همچون سروصدای زیاد، غیراستاندارد بودن میزوصندلی­ها، عدم­توجه به پاکیزگی مجموعه را ترک کرده­اند . پس توجه به این نکات خیلی می­تواند مهم و حائز اهمیت باشد. در ادامه شکل 2کتابخانه در اصفهان را نمایش خواهیم داد.

 • ناظران پیگیر

وجود ناظرانی که به­طور جدی مطالعه داوطلبان را نظارت کنند و در­صورت وجود هر­گونه بی­نظمی تذکر دهند. البته ناظر باید فردی مهربان و دلسوز باشد و دانش­آموزان با او احساس راحتی داشته باشند . ناظری که بتواند بچه ها را راهنمایی کند و در زمان­های استراحت به بچه­ها روحیه دهد خیلی برای بچه­ها موثراست.

 • اتاق استراحت و غذاخوری
بیشتر  3کاربردهای # برتر بهترین روانشناس در اصفهان به چه صورتی است؟

یک امکان دیگر وجود اتاق استراحت و غذاخوری می­باشد که داوطلبان درمحیطی بدون استرس به صرف غذا بپردازند. همچنین وجود یک مکانی که داوطلبان در صورت خستگی با­هماهنگی ناظر بتوانند در آن استراحت کنند.

کتابخانه در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 2کتابخانه در اصفهان

بهترین پانسیون مطالعاتی در اصفهان در کجا قرار دارد؟

موسسه آموزشی دکتر آذین گازر یکی از اولین و قدیمی­ترین موسسه­های برگزار کننده پانسیون مطالعاتی می باشد. این مجموعه باامکانات بی­نظیری که در­اختیار حاضرین قرار­می­دهد، سعی دارد که آن­ها را تا رسیدن به موفقیت همراهی کند .

این پانسیون مطالعاتی علاوه بر دارا بودن تمام امکانات ذکر­شده ویژگی­های زیر را نیز فراهم کرده است :

 • کنترل ورود و خروج با پیامک

ورود و خروج افراد به وسیله پیامک به اطلاع والدین آن­ها رسانده می­شود.  دانش­آموزان نمی­توانند به بهانه پانسیون مطالعاتی در اصفهان جای دیگری بروند زیرا ورود آن­ها به اطلاع والدینشان رسانده می­شود. موردی که کتابخانه در اصفهان فاقد آن است و خیلی افراد به بهانه رفتن به کتابخانه به سراغ تفریح و جاهای دیگر می­روند .

 • اعلام زمان مطالعه استاندارد

زمان مطالعه استاندارد طبق تحقیق و بررسی­های انجام شده از سوی پژوهشگران ۹۰ دقیقه و ۱۵ دقیقه استراحت است. این زمان در پانسیون مطالعاتی drazingazor با اعلام ناظر به اطلاع دانش­آموزان رسانده می­شود . رعایت این زمان سبب می­شود که ذهن خسته نشود و بعد­از استراحت با آمادگی اولیه بتوان به مطالعه پرداخت .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما