1 اصطلاح #کتابخانه خصوصی یا پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

عنوان اصطلاح کتابخانه خصوصی یا پانسیون مطالعاتی
دپارتمان اوج شید
نویسنده فرنوش صالحی
تعداد کلمه­ ها 1311
مدت زمان مطالعه 13 دقیقه

فهرست مطالب:

اصطلاح کتابخانه خصوصی یا پانسیون مطالعاتی  Study Boarding چیست؟

تفاوت بین پانسیون مطالعاتی با کتابخانه های عمومی چیست؟

حضور شما در پانسیون مطالعاتی اصفهان چه تاثیراتی دارد؟

مزایا و معایب  مطالعه در پانسیون مطالعاتی با خانه و کتابخانه :

حضور ناظر مطالعاتی چه تاثیراتی در نحوه یادگیری و مطالعه دارد؟

چرا در پانسیون مطالعاتی اصفهان درس بخوانیم ؟

فهرست شکل­ها:

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2کتابخانه در اصفهان

اصطلاح کتابخانه خصوصی یا پانسیون مطالعاتی  Study Boarding چیست؟

پانسیون مطالعاتی در اصفهان، واژه­ای که آشنا نبوده و افرادی که به سفرهای خارجی میرفتند این واژه را شنیده بودند. اما اخیرا زیاد کلمه پانسیون مطالعاتی را شنیده­ایم. اما پانسیون مطالعاتی چیست؟

اگر از دهه­های قبل باشید شاید کلمه پانسیون مطالعاتی زیاد برایتان آشنایی نداشته باشد. اما در زمان جوانی و دوره­ی  کنکور احتمالا با واژه کتابخانه در اصفهان مواجه شده­اید. ولی به لطف پیشرفت تکنولوژی، دیگر در عصر ارتباطات زندگی می­کنیم و به­مرور مفاهیم جدید به زندگی روزمره­­مان وارد می­شود. در ادامه شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهانرا مشاهده خواهید کرد.

پانسیون مطالعاتی یا Study Boarding نوعی از کتابخانه­های خصوصی است که دارای طراحی منحصر­به ­فرد و خاصی برای مطالعه است. درواقع محیط پانسیون­های مطالعاتی به ­گونه­ای در­نظر گرفته می­شود که شرایط و فضا را برای داوطلبان به بهترین شکل فراهم سازد. معمولا در این پانسیون­های مطالعاتی مشاوران درسی وجود دارند که بر عملکرد دانش­آموزان نظارت کامل دارند. معمولا در این پانسیون­های مطالعاتی مشاوران درسی وجود دارند که بر عملکرد دانش­آموزان کتابخانه در اصفهان نظارت کامل دارند.

پانسیون­ مطالعاتی در اصفهان درواقع نوعی کتابخانه خصوصی‌ست که دارای ویژگی‌ها و طراحی منحصر­به فرد برای مطالعه‌ است. دقت و آرامش محیط حین مطالعه از مهم‌ترین نکاتی‌ست که باید در زمان درس خواندن به آن اهمیت بدهیم.

برای کسب موفقیت در کنکور که یکی از مهمترین مراحل زندگی هرشخصی است، باید اصول خاصی را رعایت کنید. آرامش محیط یکی از مهمترین مواردی است که باید در زمان مطالعه به آن اهمیت داد. پانسیون دقیقا محیطی­ست که چنین امکانی را با فضاهای ویژه دیگر برای شما فراهم می­کند. ولی شاید سوال کنید که این پانسیون­های مطالعاتی با مفهوم کتابخانه­های عمومی­ چه فرقی دارند؟

پانسیون مطالعاتی در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

تفاوت بین پانسیون مطالعاتی با کتابخانه های عمومی چیست؟

نکته­ی مهم دیگر در رابطه با پانسیون مطالعاتی، وجود فضای خصوصی در آنهاست. معمولا پانسیون مطالعاتی گنجایش کمتری نسبت به کتابخانه­های عمومی­ دارد. ساعت کاری این پانسیون­ها بیشتر از کتابخانه­هاست و می­توانید زمان بیشتری برای درس خواندن داشته­باشید. در ادامه شکل 2کتابخانه در اصفهان را خواهید دید.

برخی مزایای دیگر پانسیون­های مطالعاتی نسبت به کتابخانه­های عمومی­:

دراین پانسیون­ها شما می­توانید از مشاوره درسی و آموزشی و دیگر خدمات مرتبط موجود که بعضا رایگان است، استفاده کنید.

بعضی از پانسیون­های مطالعاتی وعده­های غذایی خاصی برای پذیرایی از دانش­آموزان دارند. بدین معنا که در وعده­های خاصی مثل میان­وعده، صبحانه و موارد مشابه از دانش­آموز پذیرایی می­شود.

تمام اشخاصی که در پانسیون­ها قرار دارند، افرادی آموزش دیده و با تحصیلات مرتبط هستند. این افراد می­توانند بهترین تاثیر را بر مطالعه دانش­آموز داشته باشند.

البته که موارد بالا تنها مزایای پانسیون­ مطالعاتی در اصفهان نیستند و سعی برآن بوده تا مهمترین موارد عنوان شوند.

پانسیون­های مطالعاتی، امکانات امنیتی و رفاهی خوبی دارند. و برای افزایش بازدهی مطالعه دانش­آموز، سالن­های مطالعه از لحاظ سیستم سرمایش، گرمایشی و تهویه هوا مجهز هست. تا در همه‌ی فصل­های سال متناسب با وضعیت جوی آب­و­هوا، محیطی دلپذیر و مناسب برای مطالعه فراهم­باشد. ولی معمولا کتابخانه در اصفهان شامل چنین موارد خاصی نیست و امکانات کمتری دارد.

طراحی مناسب محیط مطالعه به این معناست که همه­ی مواردی که برای یک مطالعه با­کیفیت نیاز هست، در دسترس باشد. مثلا یک مکان اختصاصی، کمد شخصی، میز مناسب، فضای ایده­آل، صندلی مطابق با فیزیک بدن،  فضای استراحت، تجهیزات آشپزخانه… . وعلاوه براین توجه به خلق و خو، روحیات، حفظ انگیزه و نشاط نوجوان و…

کتابخانه در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 2کتابخانه در اصفهان

حضور شما در پانسیون مطالعاتی در اصفهان چه تاثیراتی دارد؟

قاعدتا قرارگرفتن در محیط این کتابخانه در اصفهان علاوه بر افزایش بازدهی مطالعاتی فرد، باعث بهتر شدن پارامترهای روحی، روانی و جسمی فرد می­شود. و کاملا پیشرفت او در طی زمان مشهود است.

تحقیقات مشخص کرده که 75درصد افراد موفق براین باورند که شرایط مطالعه خوب و مطالعه بالا راز موفقیت آنان بوده. بنابراین حضور در پانسیون مطالعاتی drazingazor می­تواند تاثیر زیادی بر موفقیت شما داشته باشد.

برای انتخاب کردن یک پانسیون مطالعاتی در اصفهان که از هر نظر عالی باشد باید به موارد زیر را توجه کنید؛

داشتن مجوز برگزار کننده پانسیون مطالعاتی

محدود بودن تعداد داوطلبان (متاسفانه بعضی از پانسیون­ها از کتابخانه در اصفهان شلوغ تر هستند)

چیدمان میز وصندلی­ها و کنار هم نبودن دانش­آموزان

ساعت کاری پانسیون و باز بودن در ایام تعطیل(روزهای جمعه)

سابقه فعالیت آن مجموعه و مدیریت آن

نحوه نظارت بر فعالیت کادر پانسیون و پیگیری آن­ها

روند مطالعاتی دانش­آموزان

مزایا و معایب  مطالعه در پانسیون مطالعاتی با خانه و کتابخانه :

آرامش و تمرکز بالا بدون از دست رفتن انرژی ویژگی مهمی­ست که در فضای پانسیون مطالعاتی­ در اصفهان حکم­فرماست. در­واقع همین ویژگی­هاست که بسیاری از اشخاص را به سمت کتابخانه در اصفهان می‌کشد.

درس خواندن در مکان­های شلوغ و پر سروصدا مانند کتابخانه­های عمومی تقریبا خیلی سخت وغیر­ممکن است. پس اشخاص زیادی به پانسیون مطالعاتی دکتر آذین گازر روی می­آورند تا نتیجه بهتری از مطالعه کردن خود بگیرند. هرچه قدر که شما سعی کنید محیطی آرام برای خود فراهم کنید بازهم صداهای اطراف روند مطالعه شما را بهم­خواهند­ریخت.

دراین مواقع تصور می‌کنید که مطالعه زیاد و خوبی داشتید اما در­واقع تنها یک برداشت سطحی از مطلب داشتید. و نتوانستید به عمق  و مفهوم کتاب دست­یابید. مواردی مثل تلوزیون، اینترنت و موبایل، علاوه­بر اینکه حواس شما را پرت می‌کند، زمان زیادی نیز از شما می­گیرند.

وقتی شما در شرایطی هستید که به راحتی به اینترنت دسترسی دارید، ذهن شما ناخودآگاه به سمت آن تحریک می‌شود. و نتیجه آن عدم­تمرکز خواهد­بود.

کتابخانه در اصفهان یا  پانسیون مطالعاتی در اصفهان مکان­هایی هستند که افراد مختلف جامعه را در خود جای می‌دهند. ممکن است با دیدن و معاشرت با آدم­های جدید، فرصت‌های جدیدی برای شما ایجاد­شود. روابط دوستانه‌ای که گاهی به موفقیت و رشد هردو طرف منجر خواهد­شد. و شما می­توانید در محیطی مطالعه کنید که جو موجود در آن کاملا مطالعاتی و پژوهشی­ست به­دور از هر­گونه حاشیه ذهنی. همچنین حتی حس رقابتی هم که در جو کتابخانه در اصفهان حاکم می­شود باعث پیشرفت هرچه بیشتر شما خواهد­بود.

یکی­دیگر از تفاوت­های بین مطالعه در کتابخانه با پانسیون مطالعاتی در اصفهان، زمان مناسب برای استراحت بین درس­خواندن است. درس­خواندن در کتابخانه­های عمومی به­دلیل عدم­وجود تفریح مناسب و استراحت درست، روند فرسایشی به مطالعه شما میدهد. اما در پانسیون drazingazor تنوع روش استراحت و وجود سرگرمی­های مناسب در زمان استراحت باعث افزایش انرژی و انگیزه می­شود.

حضور ناظر مطالعاتی چه تاثیراتی در نحوه یادگیری و مطالعه دارد؟

حضور ناظری که بر مطالعه شما نظارت داشته باشد محرک شما برای مطالعه بیشتر و با کیفیت­تراست. همچنین نقش بازدارنده هم دارد و شما را از موانع مطالعه دورمی­کند و کمیت مطالعه­ را هم افزایش می­دهد. که این امکان در کتابخانه در اصفهان وجود ندارد. وجود چنین شخصی برای هر فرد کنکوری لازم بوده و باعث پیشرفت شخص می­شود.

چرا در پانسیون مطالعاتی در اصفهان درس بخوانیم ؟

یکی از فاکتورهای مهم برای مطالعه انتخاب محلی­ست که در‌آن احساس آرامش و راحتی و ‌تمرکز بالایی داشته­باشید. فضایی مناسب، آرام و محیطی عاری از هرگونه حاشیه و استرس وفقط برای مطالعه اختصاص داده شده باشد. فضایی که ضمن راحتی به شما انگیزه برای مستمر درس خواندن  بدهد. روند مطالعه­ی شما را افزایش دهد، فضایی به­دور از هرگونه عوامل مزاحمی مثل صدای تلویزیون، مهمان و صدای تلفن باشد. این حواس­پرتی­های به ­ظاهر کوچک باعث می‌شود که کیفیت مطالعه شما پایین بیاید. در پانسیون دکتر آذین گازر می­توانید احساس راحتی خانه توام با سکوت داشته­باشید وسرعت مطالعه خود را به­صورت چشمگیری افزایش­دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما