1 مزایا و معایب # پانسیون مطالعاتی در اصفهان و کتابخانه های آن

پانسیون مطالعاتی در اصفهان| کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر| drazingazor

عنوان پانسیون مطالعاتی
دپارتمان صادق شبانپور
نویسنده اوج شید
تعداد کلمات 1094
مدت مطالعه 10 دقیقه

فهرست مطالب

یک کتابخانه علمی باید دارای چه خصوصیت هایی باشد؟

انواع کتابخانه های درسی در کتابخانه اصفهان که مورد استفاده است

منافع و امتیازات پانسیون مطالعاتی در اصفهان و کتابخانه آن

شروط برگزاری و برپایی پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

فضا های  تفریحی و استراحتی این کتابخانه در اصفهان

شیوع کرونا و تعطیلات  سدی محکم در برابر اجرای پانسیون مطالعاتی در اصفهان

فراهم بودن منابع کافی در کتابخانه در اصفهان نسبت به سایر کتابخانه ها

نتیجه گیری پایانی: درس خواندن در خانه بهتر است یا کتابخانه

فهرست تصاویر

شکل 1:کتابخانه در اصفهان

شکل 2:پانسیون مطالعاتی در اصفهان

یک کتابخانه علمی باید دارای چه خصوصیت هایی باشد؟

یک کتابخانه محیطی برای فراگیری کتب درسی و مطلب های علمی می باشد. کتابخانه امکان یادگیری و آزمون دادن را در یک تایم مشخص فراهم میکند. هر کتابخانه ای باید شامل انواع کتب علمی از جمله  درسی، غیر درسی و فرهنگی  و سیاسی و … باشد.همچنین با ورود به سایت drazingazor  نیز می توانید با موضوعات دیگری نیز آشنا شوید.

کتابهای کتابخانه باید دارای سطوح متفاوت باشند تا فرد را دعوت به یک چالش کند البته در مورد پانسیون مطالعاتی هم به همین شکل است. همچنین باید تواناهایی ها و علاقه مندی های همه افراد را ساپورت کند. در کتاب خانه های بزرگ مثل کتابخانه در اصفهان  باید اعضا حق دریافت کتاب را داشته باشند. کتابخانه ی آموزشی کلاسی مکانی است که با تمرکز کافی بتوان موضوعی را دنبال کرد. از دیگر مزیت های کتابخانه این است که باید حس استقلال را به داوطلبان برای مطالعه مفید فراهم کند.

پانسیون نباید محدودیت سنی داشته باشد و باید پذیرای تمامی رده های سنی باشد. کتابخانه اصفهان برای مثال نمونه ای از این مثال است که در آن همه ی رده های سنی  شرکت میکنند و از منابع آن بهره میبرند.

انواع کتابخانه های درسی در کتابخانه اصفهان که مورد استفاده است

پانسیون مطالعاتی اصفهان به خاطر ظرفیت بالایی که در امکانات دارد نیز دارای فضای زیادی برای انواع مختلف کتابخانه های درسی است . به طور مثال یکی از موارد قابل استفاده آن تشکیل محیطی برای پانسیون مطالعاتی است تا داوطلبان کنکوری تحت نظارت مربیان به درس خواندن بپردازند.

دراین بخش از کتابخانه نیز مکان هایی برای استراحت نیز فراهم شده که البته اجازه ی استفاده از کتاب های کمک درسی را هم نیز در حوزه مرتبط با کنکور برای استفاده درسی داده میشود فقط به شرط استفاده از فضای کتابخانه و داخل  خود کتابخانه. نوع دیگر از کتابخانه مرکزی اصفهان که مختص عموم قرار میگیرد و تمامی افراد در ساعات معین می توانند از آن استفاده کنند و فضای علم پژوهی را فراهم میکند. در شکل 1:کتابخانه در اصفهان مشاهده نمایید:

پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 1:کتابخانه در اصفهان

 

منافع و امتیازات پانسیون مطالعاتی در اصفهان و کتابخانه آن

این مجموعه نیز نیازی به پرداخت هزینه زیادی ندارد به لطف خانم  دکتر آذین گازر  مزایای دیگری که دارد این است که محدودیت زمانی زیادی ندارد به خصوص که اگر به صورت شبانه روزی باشد.

به خاطر وجود افرادی تقریبا در یک سطح و هم هدف برای مطالعه نیز اعضای کتابخانه را به مطالعه و رقابت بیشتر ترقیب می کند .

به دلیل وجود کتب کمک درسی و خود کتاب های درسی و معلمان و مشاوران همراه  کتابخانه و سایر شهرها حتی داوطلبان می توانند مطالبی را که به طور قطعی ازحفظ نیستند را دوباره مطلعه کنند و بازیابی کنند و یا با مراجعه به سایت drazingazor    نیز می توانید موارد تکمیلی را دریافت کنید.

پانسیون به دلیل اینکه یکی از مراکز فرهنگی مطالعاتی است نیز به دلیل وجود فضای عمومی و روابط عمومی بالا برای برقراری ارتباطات محل خوبی برای تبادل نظر و عقیده ها است و بر روابط اجتماعی فرد تاثیر میگذارد.

شروط برگزاری و برپایی پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

برای برگزاری پانسیون در هر شهری دراول نیاز به یک مکانی مجهز به کتاب های زیاد و منابع انسانی برای نظارت بر کار و کمی منابع مالی برای اعضای شرکت کننده است.

در ضمن نیاز است که کتابخانه مورد نظر در سامانه های مرکزی کتابخانه سامانه آموزش نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز عضو باشد که با همکاری تیم دکتر آذین گازر فراهم می شود ازامکانات این مجوعه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

فضا های  تفریحی و استراحتی این کتابخانه در اصفهان

کتابخانه شبانه روزی این مرکز دارای  طیف وسیعی از فضاهای تفریحی امن است. فضاهای داخلی و بیرونی و مکانهایی که داوطلبان می توانند با هم سن های خود ترکیب شوند یا اوقات خود را به تنهایی سپری کنند لازم است برای مبادله ی اطلاعات.

امکانات مناسب نظافت و شستشو باید برای داوطلبان فراهم شود.

 

شیوع کرونا و تعطیلات  سدی محکم در برابر اجرای پانسیون مطالعاتی در اصفهان

یکی از مشکلاتی که در گذشته تا به امروز در برگزاری پانسیون مطالعاتی وجود داشته و هست نیز وجود  تعطیلات رسمی در کشور است که واقعا به معضلی بزرگ برای دانش آموزان تبدیل شده است و ممکن نیست در خانه یا مکان های دیگر به مطالعه بپردازند و فقط در کتابخانه دراصفهان میتوانند به مطالعه بپردازند.

مشکل دیگری که سال های اخیر به وجود آمده است شیوع کوید-19 است که باعث تعطیلی کتابخانه ها شده است. این ویروس باعث به وجود آمدن تعطیلی گسترده شده است که روند درس خواندن را کند کرده است که ممکن است هر لحظه شرایط پانسیون مطالعاتی از بین برود و باید خود را با شرایط موجود وفق دهیم. در شکل 2:پانسیون مطالعاتی در اصفهان مشاهده نمایید:

پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2:پانسیون مطالعاتی در اصفهان

فراهم بودن منابع کافی در کتابخانه در اصفهان نسبت به سایر کتابخانه ها

موقعی که شما عضوی از کتابخانه که  به نوعی کتابخانه عمومی است می شوید به تعداد زیادی کتب درسی آموزشی و غیر درسی وجود دارد که حتی نسبت به کتاب فروشی ها هم نیز بیشتر است. حداقل در شهرستان ها  این گونه است. در کتابخانه عمومی برای شاخ برگ دادن به موضوعات درسی نیز میتوانید از کتاب های کمک درسی هم کمک قابل توجهی بگیرید.

نتیجه گیری پایانی: درس خواندن در خانه بهتر است یا کتابخانه

اگر دارای شرایط مطلوبی هستید که در منزل مطالعه کنید یا در کتابخانه در اصفهان  ترجیحا بهتر است که در همان خانه مطالعه کنید و حتی اگر برادر یا خواهر کوچکتر دارید نیز سعی کنید که اتاقی مستقل برای خود انتخاب کنید و از والدین خود بخواهید تا در حدی توانشان شرایط را برای مطالعه بهتر شما فراهم کنند.

ولی در هر صورت اگر شرایط  مطالعه برای شما در خانه ممکن نیست، کتابخانه و به خصوص پانسیون مطالعاتی در اصفهان  پشتیبانی شود بهترین انتخاب ممکن است.

 

سوال شماره 1:تعریف یک کتابخانه به چه صورت است؟

جواب سوال 1:یک کتابخانه محیطی برای فراگیری کتب درسی و مطلب های علمی میباشد.

سوال شماره 2:کتابخانه ی آموزشی کلاسی چه نوع مکانی است؟

جوال سوال 2:مکانی است که با تمرکز کافی بتوان موضوعی را دنبال کرد.

سوال شماره 3:پانسیون مطالعاتی چگونه بر روابط اجتماعی افراد تاثیر میگذارد؟

جواب سوال 3:پانسیون به دلیل اینکه یکی از مراکز فرهنگی مطالعاتی است نیز به دلیل وجود فضای عمومی و روابط عمومی بالا برای برقراری ارتباطات محل خوبی برای تبادل نظر و عقیده ها است و بر روابط اجتماعی فرد تاثیر میگذارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما