4 مورد از اطلاعاتی که دانش آموزان #کنکوری باید قبل از پانسیون مطالعاتی بدانند!

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

عنوان پانسیون مطالعاتی در اصفهان
دپارتمان اوج شید
نویسنده امیرحسین خسرویان
تعداد کلمات 1149
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

 

فهرست مطالب

مناسب ترین تعریف پانسیون های مطالعاتی تحقیقاتی سال های گذشته

پانسیون مطالعاتی اغلب در چه زمان هایی از سال برگزار می شود ؟

تفاوت پانسیون با کتابخانه های عمومی در چه چیزی است؟

از نظر امکانات و خدمات پانسیون و کتابخانه در یک سطح است؟

پانسیون مطالعاتی مکانی برای مطالعه ی برنامه ریزی شده

داشتن آموزش عالی بیشتر مورد نیاز است یا شرایط مطالعه؟

از لحاظ اجتماعی پانسیون چه مزیت مضاعفی بر کتابخانه دارد؟

کلام آخر در انتخاب صحیح و جامع هدف های موفقیت در کنکور

فهرست تصاویر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2کتابخانه در اصفهان

 

مناسب ترین تعریف پانسیون مطالعاتی در سال های گذشته

پانسیون مطالعاتی در اصفهان به فرایندی که تعدادی ازافراد دانش جو یا دانش آموز در مقاظع مختلف پیش هم گرد می آیند تحت نظر افرادی دارای تجربه به مطالعه می پردازند. مطابی که ذکر می شوند را میتوانید در سایت دکتر آذین گازر به نشانی drazingazor   یافت کنید. یا با مراجعه به کتابخانه در اصفهان میتوانید اطلاعات کافی را دریافت کنید.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان اغلب در چه زمان هایی از سال برگزار می شود ؟

  پانسیون مطالعاتی در اصفهان یا شهر های دیگر اغلب در ماه هایی از سال برگزار می شود. این ماه ها می تواند عید نوروز یا نزدیک امتحانات خرداد ماه باشد. در عید نوروز به دلیل رفت آمد خانوادگی و اقوام نیز دانشجویان به سمت پانسیون های مطالعاتی پناه می آورند.البته که در زمان  های دیگری هم پانسیون هایی اجرا می شود. مانند تابستان یا خرداد ماه ولی طرفداران زیادی ندارد.

تفاوت پانسیون با کتابخانه های عمومی در چه چیزی است؟

 

در پانسیون مطالعاتی در اصفهان نیز علاوه بر این که افراد تنها بر روی موضوع کنکور متمرکز هستند. افراد با تجربه در حوضه ی کنکور نیز بر آنها نظارت میکنند. ولی در کتابخانه های عمومی استان اصفهان ممکن است افراد بر روی موضوعاتی مختلف و جدا از هم به تحقیق و پژوهش بپردازند. در کتابخانه در اصفهان فرد مشخصی برای انتقال تجربه به دانش آموزان کنکوری وجود ندارد. علاوه بر موارد گفته شده نیز جو رقابتی که در پانسیون وجود دارد نیز در آنجا یافت نمیشود. در پانسیون مرتب طبق برنامه ای مشخص تست های روزانه زده می شود. در آخر هر روز آزمونی برگزار می شود. در کل مشاوره ی خوبی برای پانسیون در نظر گرفته شده تا با برنامه پیش برود.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | دکتر آذین گازر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

تفاوت خابگاه اصفهان و پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

 

پانسیون و خوابگاه و اقامتگاه های استراحتی نیز واژگانی اند که اشخاص مدت زمانی را برای انجام امور علمی تحصیلی در آنجا قرار میگیرند. البته که در هر کدام از این مکان ها امور مختلفی انجام می شود. اگر میخواهید با معنای پانسیون و اقامتگاه و کتابخانه بیشتر آشنا شوید با سایت دکتر آذین گازر باید همراه باشید.

در خابگاه علاوه بر این که شب ها هم دانش جویان میتوانند در کنار یکدیگر به مطالعه بپردازند. نیز غذا و ناهار و شام را می توانند خودشان به صورت جداگانه هم تهیه کنند. در خابگاه های اصفهان که اکثرا در

دانشگاه های این استان برگزار می شوند. اکثرا در خابگاه ها مشاورانی برای دادن برنامه مشخص به دانشجویان هم وجود ندارد. البته ممکن است در کتابخانه در اصفهان دانش جویان خوبی هم برای مشاوره باشند.

پانسیون مطالعاتی فرصتی  برای مقایسه و جمع بندی و آموزش

 

همانطور که در بخش قبلی به مقایسه ی آموزشی پرداختیم. در این بخش هم به بحث آموزش و نظارت بر این حوزه مطالعاتی پانسیون می پردازیم.در پانسیون مطالعاتی در اصفهان با استفاده از اساتید مجرب و رتبه های برتر سال های گذشته میتوان با دیدگاه طراحان کنکور بیشتر آشنا شد تا بدانیم حداقل چگونه سوالات طرح می شود. این موضوع موجب میشود که در سر جلسه ی کنکور دچار شگفت زدگی نشویم.

 

این پانسیون ها برای ورودشان مقرراتی دارند. مقرراتی که آنها ملزم به اجرای آن هستند. یک پانسیون دار می گوید: «هر عضو یا ساکن (دانشجو ، کارمند یا کارآموز) با کارت شناسایی و ارائه معرفی از محل کار خود و پرداخت پول یک ماه و ودیعه ای در قبال سکونت یک ماه می تواند در آنجا ساکن شود. عدم ارائه یکی از این مدارک به منزله عدم سکونت است. این امور فرصتی است برای آشنایی افراد با مقررات خاص زندگی و نظمی خاص برای مطالعه.

این پانسیون ها در نقاط مختلف شهر اصفهان و با زیر بناهای مختلف در طبقات متنوع پراکنده شده انددر کتابخانه در اصفهان.

کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر

شکل 2کتابخانه در اصفهان

داشتن آموزش عالی بیشتر مورد نیاز است یا شرایط مطالعه؟

این دو موضوع هر دو مکمل و تکمیل کننده یک دیگر اند. بطور مثال برای درک این موضوع به بررسی مثالی می پردازیم. برای نوشیدن آب ما به ظرفی برای نگهداری و آب نیاز مندیم. اگر هر یک از این دو مورد در دسترس نباشد ما از نوشیدن آب محروم می مانیم. موفقیت در تحصیل هم نیز به همین نوشیدن آب می ماند. اگر آموزش درست و کاملی در حوزه کنکور دیده نشود نیز موقیت در کنکور غیر ممکن است. از طرف دیگر اگر بر روی مطالب خوانده شده مروری نشود هم جالب نیست. پس پانسیون مطالعاتی در اصفهان یا سایر شهر ها اگر همراه با آموزش مناسبی نباشد. نتیجه ی دلخواه حاصل نمی شود. پس با آموزش درست و علمی حتی در ختنه یا کتابخانه در اصفهان هم می شود به موفقیت رسید.برای دنبال کردن این موضوع به سایت دکتر آزین گازار نیز  drazingazor مراجعه کنید.

 

از لحاظ اجتماعی پانسیون چه مزیت مضاعفی بر کتابخانه دارد؟

 

پانسیون مطالعاتی علاوه بر مزیت های علمی و آموزشی نیز مزیت های اجتماعی هم  دارد که موجب تقویت کار گروهی است. علاوه بر آن اگر فضای روابط دوستانه در کمک رسانی به یکدیگر افزایش یابد موجب تحکیم روابط اجتماعی هم می شود. پس از مطالعه ی فردی بهتر است به شرط تمرکز کافی.

 

کلام آخر در انتخاب صحیح و جامع هدف های موفقیت در کنکور در کتابخانه اصفهان

 

در بحث کنکور نیز عوامل بسیار زیادی دخیل هستند. این عوامل به طور کلی در خود فرد خلاصه می شود و نمیتوان همه ی تقصیر ها را بر روی موردی خاص متمرکز کرد. برای موفقیت در کنکور فهم و درک مطالب و شیوه ی کاربرد آنها بسیار حاعز اهمیت است. برای مثال چه در کتابخانه در اصفهان و چه در پانسیون مطالعاتی در اصفهان اگر سواد و دانش مورد نظر نباشد. بدون شک موفقیت ناشدنی است. البته شرایط و امکانات تحصیل هم بسیار دخیل است. کاربرد های پانسیون زیاد است و اگر هر کس بتواند نهایت استفاده از امکانات یا اساتید و رتبه های برتر را به صورت حضوری ببرد یک بر هیچ از افراد دیگر منزوی در خانه و جوامع انفرادی محور جلو است به شرط تمرکز چون خستگی کمتری در رابطه با دوستان هم سن سال پیش می آید. با تشکر از سایت دکتر آذین گازر : drazingazor و کتابخانه در اصفهان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما