4 ویژگی مشترک پانسیون مطالعاتی در اصفهان و #کتابخانه عمومی!

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکترآذین گازر | drazingazor

عنوان اهمیت کتابخانه در موفقیت در تحصیل
دپارتمان اوج شید
نویسنده امیرحسین خسرویان
تعداد کلمات 1100
مدت مطالعه 10 دقیقه

فهرست مطالب

یک کتاب خانه علمی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

انواع کتابخانه های درسی در کتابخانه اصفهان که مورد استفاده است

فواید و مزایای پانسیون مطالعاتی در اصفهان و کتابخانه اش

شرایط برگزاری پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

فضای تفریحی و استراحتی کتابخانه در اصفهان

کرونا و تعطیلی سدی محکم در برابر برگزاری پانسیون مطالعاتی در اصفهان

بیشتر بودن منابع در کتابخانه در اصفهان نسبت به کتابفروشی ها

نتیجه گیری: مطالعه در کتابخانه بهتر است یا منزل

 

فهرست تصاویر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2کتابخانه در اصفهان

 

یک کتاب خانه علمی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

کتابخانه فضایی برای یادگیری کتاب های درسی و مطالب علمی می باشد. کتابخانه امکان یادگیری و امتحان را در یک زمان مشخص می دهد. هر کتابخانه ای باید شامل نواع کتابهای علمی اعم از درسی غیر درسی و تاریخی و جغرافیایی و … باشد.البته با مرجعه به سایت drazingazor  نیز می توانید با تعاریف دیگری هم آشنا بشوید.

کتابهای کتابخانه باید سطح متفاوتی داشته باشند تا افراد را به چالش جدی بکشاند البته در مورد پانسیون مطالعاتی در اصفهان هم همین گونه است . همچنین باید تواناهایی ها و علاقه مندی های همه افراد را پشتیبانی کند. در کتاب خانه های مرکزی مثل کتابخانه در اصفهان  باید حق دریافت کتاب را اعضا داشته باشند. کتابخانه ی آموزشی کلاسی مکانی است که با تمرکز کافی بتوان موضوعی را دنبال کرد. از دیگر ویژگی های کتابخاه این است که باید حس استقلال را به اعضا برای مطالعه دانش آموزان فراهم کند.

کتابخانه باید محدودیت سنی نداشته باشد و پذیرای تمامی سنین باشد. کتابخانه در اصفهان به طور مثال نمونه ای از این مثال است که در آن تمامی سنین شرکت میکنند و از منابع آن استفاده میکنند.

انواع کتابخانه های درسی در کتابخانه اصفهان که مورد استفاده است

کتابخانه اصفهان به دلیل پتانسیل بالایی که در امکانات دارد نیز دارای فضای زیادی برای انواع مختلف کتابخانه های درسی است . به طور مثال یکی از موارد مورد استفاده آن تشکیل فضایی برای پانسیون مطالعاتی در اصفهان است تا دانش آموزان کنکوری تحت نظارت مربیان به صورت کنترل شده به مطالع بپردازند.

در ای بخش از کتابخانه نیز با اجازه ی مسولین مرتبط مکان هایی برای استراحت هم فراهم شده که البته اجازه ی استفاده از کتاب های کمک درسی را هم نیز در حوزه کنکور برای استفاده درسی داده می شئد فقط به شرط استفاده از فضای پانسیون و داخل  خود کتابخانه در اصفهان. نوعی دیگر از کتابخانه مرکزی اصفهان که مختص عموم قرار میگیرد و تمامی افراد در ساعات معین می توانند از آن استفاده کنند و فضای علم پژوهی را فراهم می آورد.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | دکتر آذین گازر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

فواید و مزایای پانسیون مطالعاتی در اصفهان و کتابخانه اش

پانسیون مطالعاتی در اصفهان نیز نیازی به پرداختن هزینه زیادی ندارد به لطف خانم  دکتر آذین گازر  

مزایای دیگری که دارد این است که محدودیت وقتی زیادی ندارد مخصوصا اگر که شبانه روزی باشد.

به دلیل وجود افرادی تقریبا در یک سطح و هم هدف برای مطالعه نیز اعضای کتابخانه را به مطالعه و رقابت بیشتر ترقیب می کند .

به دلیل وجود کتاب کمک درسی و خود کتاب های درسی و معلمان و مشاوران همراه  کتابخانه در اصفهان و سایر شهر ها حتی دانش آموزان می توانند مطالبی را که به طور قطعی از بر نیستند را دوباره مطلعه کنند و بازیابی کنند و یا با مراجعه به سایت drazingazor   نیز می توانند موارد تکمیلی را دریافت کنید.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان به دلیل اینکه یکی از مراکز فرهنگی مطالعاتی است نیز به دلیل وجود فضای عمومی و روابط عمومی بالا برای برقراری ارتباطات محل خوبی برای تبادل افکار و عقیده ها است و فرایند روابط انسانی را تسهیل میکند.

شرایط برگزاری پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

برای برگزاری پانسیون در هر شهر یا استانی ابتدا نیاز به یک مکانی مجهز به کتاب های مکرر و منابع انسانی برای نظارت و اندکی منابع مالی برای اعضای شرکت کننده است.

همچنین نیاز است که کتابخانه مورد نظر در سامانه های مرکزی کتابخانه در اصفهان سامانه آموزش نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز عضو باشد که با همکاری تیم دکتر آذین گازر فراهم می شود این امکانات.

کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر

شکل 2کتابخانه در اصفهان

فضای تفریحی و استراحتی کتابخانه در اصفهان

کتابخانه شبانه روزی ها باید طیف وسیعی از فضاهای تفریحی امن را داشته باشند. فضاهای داخلی و خارجی و مکانهایی که دانش آموزان می توانند با همسالان خود مخلوط شوند یا اوقات خود را به تنهایی بگذرانند ضروری است برای مبادله ی اطلاعات.

امکانات مناسب توالت و شستشو باید برای دانشجویان فراهم شود.

کرونا و تعطیلی سدی محکم در برابر برگزاری پانسیون مطالعاتی در اصفهان

یکی از مشکلاتی که در گذشته تا حال در برگزاری پانسیون مطالعاتی در اصفهان وجود داشته و هست نیز تعطیلات رسمی است که واقعا مشکل آفرین است برای دانش آموزان سخت کوش که چون شرطی شده اند و نمیتوانند در خانه یا مکان های دیگر به مطالعه بپردازند و فقط در کتابخانه دراصفهان میتوانند درس بخوانند.

معضل دیگری که سال های اخیر به وجود آمده است ویروس کرونا است که موجب شده است کتابخانه ها را به کام خاموشی و تعطیلی کشانده است. این ویروس باعث به وجود آمدن تعطیلی گسترده شده است که روند مطالعاتی را به هم  زده است که باید نیجه گرفت ممکن است هر آن شرایط پانسیون مطالعاتی از بین برود و باید خود را برای شرایط آمده کنیم .

بیشتر بودن منابع در کتابخانه در اصفهان نسبت به کتابفروشی ها

هنگامی که شما عضو کتابخانه در اصفهان که نوعی کتابخانه عمومی است می شوید نیز به مقدار فراوانی کتاب های درسی کمک درسی و غیر درسی وجود دارد که حتی نسبت به کتاب فروشی ها هم نیز بیشتر است. حداقل در شهر های کوچک این گونه است. در کتابخانه عمومی برای شاخ برگ دادن به موضوعات درسی نیز میتوانید از کتاب های کمک درسی هم کمک شایانی دریافت کنید.

نتیجه گیری: مطالعه در کتابخانه بهتر است یا منزل

اگر واقعا این شرایط این را دارید که در منزل مطالعه کنید یا در کتابخانه در اصفهان نیز بهتر است که همان خانه به مطالعه بپردازید و حتی اگر برادر یا خواهر کوچکتر دارید نیز سعی کنید که اتاقی مستقل برای خود تعمین کنید و از والدین خود بخواهید تا در حدی که توان دارند شرایط را برای شما فراهم کنند.

ولی در هر صورت اگر شرایط برای شما فراهم نیست کتابخانه و به خصوص پانسیون مطالعاتی در اصفهان که توسط دکتر آذین گازر حمایت بشود بهترین گزینه است. با تشکر از سایت drazingazor

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما