8 دانستنی % مهم در مورد کتابخانه در اصفهان که باید بدانید!

کتابخانه در اصفهان مکانی است شامل انواع و اقسام کتاب ها، مقالات و هر مطلبی که قابلیت خوانده شدن توسط مخاطب دارد. به بیانی دیگر کتابخانه مجموعه ای از سالن هاست که افراد مراجعه میکنند تا کتابی را به امانت بگیرند. البته سامانه کتابخانه های عمومی اصفهان مکانی فراتر از این است و فواید بسیاری دارد از جمله سازماندهی و نگهبانی از کتابها. استفاده از کامپیوتر به منظور تحقیقات، از دیگر کاربردهای مهم و جذاب کتابخانه است. البته در ادامه بیشتر به این مطلب میپردازیم و کاربردهای آن را مفصل معرفی خواهیم کرد.همچنین در ادامه به معرفی  توسط سایت دکتر آذین  گازر میپردازیم.

عنوان تعریف کتابخانه دراصفهان
نویسنده مهسا رهنمایی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1116
مدت زمان مطالعه حدود 10 دقیقه

فهرست مطالب:

کتابخانه اصفهان کجاست و به چه مکانی کتابخانه گفته میشود؟

کارت کتابخانه چیست و به چه منظور از آن استفاده میشود؟

دریافت مجلات، نشریات، فیلم و ویدئو، موسیقی از کتابخانه اصفهان:

ارائه ی دوره ها و نرم افزارهای موردنیاز برای یادگیری از سامانه کتابخانه اصفهان:

گسترش فرهنگ کتاب خوانی و تخصیص بودجه برای بازسازی بنای کتابخانه ها:

نحوه ی دریافت کارت عضویت از کتابخانه چگونه است؟

انواع کتابخانه براساس مخاطب و وظیفه ای که انجام میدهند:

فهرست تصاویر:

کتابخانه اصفهان 1

کتابخانه اصفهان 2

کتابخانه در اصفهان کجاست و به چه مکانی کتابخانه گفته میشود؟

کتابخانه ی drazingazor از جمله مکان هایی است که مدارس از آن به عنوان فضایی برای رشد خلاقیت کودکان بهره میبرند. زیرا فضایی مناسب برای قصه خوانی و پرداختن به امور تحقیقاتی است. همچنین در اکثر کتابخانه ها فضایی به انواع بازی های فکری اختصاص یافته است. که در سایت کتابخانه اصفهان قابل مشاهده است. کتابخانه اصفهان 1  نشان میدهد.

یکی دیگر از بخش های کتابخانه، سالن مطالعه است. سالن مطالعه به علت خلوت و ساکت بودن برای انجام مشق دانش آموزان بسیار مناسب است.

کتابخانه در اصفهان | سایت کتابخانه اصفهان

کتابخانه در اصفهان | سایت کتابخانه اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

کتابخانه اصفهان 1

به مجموعه کتاب هایی که توسط مکانی جمع آوری شده، دسته بندی شده و به امانت گذاشته شده کتابخانه میگویند.

کارت کتابخانه در اصفهان چیست و به چه منظور از آن استفاده میشود؟

اگر میخواهید کتابی را از کتابخانه به امانت بگیرید، از اینترنت کتابخانه استفاده کنید باید کارت کتابخانه داشته باشید. اما داشتن کارت کتابخانه، اختیارات جالب دیگری در اختیارتان قرار میدهد که در اینجا به چند مورد اشاره میکنیم:

بیشتر  7 تفاوت های $ کتابخانه ها با پانسیون مطالعاتی اصفهان چیست؟

امانت گرفتن کتاب های مختلفی و ثبت نام در کتابخانه اصفهان:

اگر اهل کتاب خواندن هستید و میخواهید بدون پرداخت هزینه کتاب های بسیاری بخوانید، کافیست یک کارت کتابخانه تهیه کنید. اما علاوه بر نسخه چاپی، کتابخانه نسخه ی آنلاین کتاب هارا نیز در اختیارتان قرار میدهد. کتاب های الکترونیکی و آنلاین به دلیل سهولت استفاده طرفداران زیادی دارد. در اتوبوس هستید یا سوار بر اتومبیل؟ فرقی نمیکند چون کتاب های نسخه الکترونیکی در هرجا قابل استفاده است.

دریافت مجلات، نشریات، فیلم و ویدئو، موسیقی از کتابخانه :

بسیاری از کتابخانه علاوه بر کتاب، فیلم وموسیقی و مجلات زیادی را به رایگان در اختیارتان قرار میدهند. همچنین علاوه بر نسخه های چاپی مجلات، نسخه های آنلاین آنهارا به شما ارائه میدهند. کافیست کارت کتابخانه را تهیه کرده و از این مزیت کتابخانه استفاده کنید.

دوره های آموزشی برای یادگیری از سامانه کتابخانه های عمومی اصفهان:

اگر دانش آموز و دانشجو هستید و به دنبال نرم افزارهای رایگان آموزش زبان، کامپیوتر، سوابق اختراعات میگردید، به کتابخانه بروید. کتابخانه بسیاری از نرم افزارها و فایل های آموزشی و مفید را بصورت رایگان در اختیارتان قرار میدهد. مشروط به آن که عضو کتابخانه باشید و کارت داشته باشید. کلاس های آنلاین و دوره های تدریسی نیز در کتابخانه در اصفهان قابل دستیابی و دسترسی است.

گسترش فرهنگ کتاب خوانی و تخصیص بودجه برای بازسازی بنای کتابخانه ها:

زمانی که در کتابخانه ای ثبت نام میکنید و کارت دریافت میکنید، به فرهنگ سازی کتابخوانی در جامعه کمک میکنید. شما با این کار به نشان دادن اینکه کتابخانه های امروزی چقدر باارزش و مفید هستند کمک زیادی میکنید. زیرا کتابخانه ها از آمار و ارقام ثبت نامی های خود برای ثابت کردن ارزش خود به سیاستگذاران مالی استفاده میکنند. هرچه این آمار بالاتر باشد بودجه بیشتری برای ساخت بنای کتابخانه درنظر گرفته میشود. تمامی خدمات و بازسازی ها در سایت کتابخانه اصفهان قابل مشاهده است.

نحوه ی دریافت کارت عضویت از کتابخانه در اصفهان چگونه است؟

همه ی کتابخانه ها دارای سایت میباشند که تمامی اطلاعات مهم از جمله نحوه ثبت نام در آن موجود است. همچنین برای نحوه ی امانت گرفتن کتاب ها و لیست کتاب ها کافیست سری به سایت آنها بزنید. بعد از ثبت نام و دریافت کارت، برای پیدا کردن کتاب موردنظر سایت کتابخانه بسیار کاربرد دارد.

علاوه بر سایت ها که آسان ترین راه دستیابی به پاسخ سوال هایتان است، کارکنان کتابخانه و کتابداران برای کمک به شما وجود دارند. اگر به دنبال اطلاعات هستید، از یکی از کارکنان کتابخانه کمک بگیرید تا به شما در ثبت نام در کتابخانه اصفهان کمک کند.

بیشتر  3 ویژگی پانسیون مطالعاتی در اصفهان و # کتابخانه در اصفهان چیست؟

طول مدت امانت گرفتن کتاب، معمولا یک ماه است. اما اگر به مدت بیشتری احتیاج دارید باید مهلت امانت را تمدید کنید.توجه داشته باشید که اگر کتاب را به موقع به کتابخانه تحویل ندهید مجبور میشوید جریمه نقدی پرداخت کنید. مبلغ این جریمه هم به مدت تاخیر و تعداد کتاب هایی که امانت گرفته اید بستگی دارد. پس به زمان دریافت کتاب و مهلت استفاده از کتابخانه در اصفهان توجه کنید و به موقع زمان آن را تمدید کنید.

انواع کتابخانه براساس مخاطب و وظیفه ای که انجام میدهند:

کتابخانه ملی: اصلی ترین و مهم ترین کتابخانه ی هر کشور که توسط دولت تاسیس میشود. این کتابخانه که توسط دولت، تامین مالی میشود باید نیازهای دولت را برطرف کند. این کتابخانه مجموعه ای ارزشمند از منابع و مدارک اطلاعاتی کشور است که در اختیار عموم قرار میگیرد. همچنین ناشران کتاب و مجلات موظف اند بصورت رایگان یک نسخه از انتشارات خود را در اختیار کتابخانه ی ملی کشور قرار دهند. در عوض کتابخانه باید با انتشاراتی حق مولف بپردازد. کتابخانه ملی ایران در سال 1268 پس از تاسیس دارالفنون در دوره ی قاجار ساخته شد. کتابخانه در اصفهان نیز قدمتی طولانی دارد. ما میتوانیم لیست کتابخانه های اصفهان را در اختیارتان قرار دهیم.

کتابخانه عمومی: همانطور که از نامش پیداست این کتابخانه برای عموم مردم تاسیس شده و تمامی افراد میتوانند عضو شوند. این کتابخانه ها اغلب توسط درخواست و سرمایه ی مردم تاسیس میشود. منابعی از جمله نسخه های چاپی و الکترونیکی کتابهای کتابخانه ی drazingazor، مجلات و نشریات وفایل ها در این کتابخانه ها گردآوری میشود. کتابخانه اصفهان 2 نشان میدهد.

کتابخانه دانشگاهی: این کتابخانه های همانطور که از نامش مشخص است مربوط به دانشگاه های کشور است. کتابهای درسی، جزوات آموزشی، مقاله های دانشجویان، فایل های درسی در این کتابخانه در اصفهان موجود است.

کتابخانه در اصفهان | سایت کتابخانه اصفهان

روانشناس خوب در اصفهان | مشاور روانشناس خوب اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

کتابخانه در اصفهان 2

کتابخانه مدارس: این کتابخانه ها قسمتی از یک مدرسه هستند. که متناسب به مقطع تحصیلی منابعی مانند کتاب درسی یا داستان درون خود جای داده اند.

کتابخانه پژوهشی: این کتابخانه ها تمامی منابع لازم برای تحقیقات پژوهشگران را گردآوری میکنند. پژوهشگران از این کتابخانه ها به عنوان آزمایشگاه و محل تحقیق برای تحقیقات خود استفاده میکنند. محیط اینگونه کتابخانه ها به گونه ای است که فضای لازم برای اندیشه ها و اختراعات ناگهانی را فراهم میکند. همچنین در لیست کتابخانه های اصفهان، اسامی این کتابخانه ها موجود است.

کتابخانه در اصفهان با فعالیت تخصصی: بسیاری از موسسات دولتی مانند بیمارستان ها، انجمن های خیریه و دیگر سازمان ها کتابخانه تخصصی دارند. ارائه شده توسط سایت دکتر آذین  گازر.

سوالات متداول مربوط به کتابخانه:

نحوه عضویت در وبسایت کتابخانه چگونه است؟به قسمت راهنمای ثبتنام در سایت مراجعه کنید.

نام کاربری و پسورد برای ورود به سایت چیست؟کدملی شخص ثبتنام کننده.

هزینه پرداخت دیرکرد تحویل کتاب چقدر است؟به تعداد روزهای تاخیر و نوع و تعداد کتابها بستگی دارد.

ساعت کار کتابخانه چگونه است؟شنبه تا پنجشنبه 9صبح تا 8شب.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما