4مورد از ویژگی های #پانسیون مطالعاتی در اصفهان!

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

عنوان پانسیون مطالعاتی
نویسنده فائزه خاکسار
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1434
مدت زمان مطالعه 10 دقیقه

 

فهرست مطالب

تحقیقات انجام شده در خارج از کشور توسط شارما و ویشواناتان!

 

فهرست تصاویر

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

شکل 2کتابخانه در اصفهان

 

·  کتابخانه های دیجیتال موجود  در پانسیون مطالعاتی در اصفهان!

کتابخانه دیجیتال کتابخانه ای است که آنجا اسناد به جای سایر رسانه‌های قدیمی به شکل الکترونیکی ذخیره شده‌اند. در پانسیون مطالعاتی در اصفهان  اساس این کتابخانه‌ها ذخیره مدارک به شکل الکترونیکی و نیز استفاده الکترونیکی است. فایلهای الکترونیکی برای کتابخانه در اصفهان  ممکن است به گونه‌ای باشد.  که هر فردی در هر نقطه از جهان با استفاده از یک شبکه رایانه‌ای بتواند. به تمامی اطلاعات یک کتابخانه بزرگ دستیابی  پیدا کند.  یا اینکه فقط برای افراد ساکن در محل قابل دستیابی باشد. مجموعه روش‌ها، خدمات و فرم های اطلاعاتی که باعث می‌شوند.  تا اطلاعات در شکل  یک تکنولوژی نوین با توانایی آسان، سریع و گسترده ارائه شوند، کتابخانه دیجیتال نام دارد. کتابخانه دیجیتال یک نوع دستگاه بازگردانی اطلاعات است. در ادامه مقاله دکتر آذین گازر با ویژگی های کتابخانه های دیجیتال بیشتر آشنا خوهید شد.

·کتابخانه های دیجیتال در پانسیون مطالعاتی در اصفهان  را تعریف کنید!

پانسیون مطالعاتی در اصفهان ،کتابخانه‌های دیجیتال سازمان‌هایی هستند.  که منابعی شامل کارمندان متخصص را دارا می‌باشند.  و وظیفه آن‌ها برگزیدن ، ساماندهی ، توصیه منطقی برای دستیابی ، پخش کردن،.  محافظت از جامعیت منابع و تضمین پایداری آنان در طول زمان می‌باشد. پس  برای استفاده راحت و با صرفه توسط مجموعه‌ای از جوامع در کتابخانه در اصفهان  طرح ‌ریزی شده‌ است. سر در گمی‌های موجود در مورد این عبارت ناشی از آن است.  که در طول سال‌ها عبارات متنوعی برای این مفهوم به کار برده شده‌است.  (مثلا کتابخانه‌های الکترونیکی، مجازی، کتابخانه‌های بدون دیوار) و معنانی حقیقی این مفاهیم مشخص نبود. که در ادامه مطالب مقاله drazingazor به این موضوع خواهیم پرداخت. از سوی دیگر، کتابخانه‌های دیجیتال مورد توجه ناحیه های مختلف تحقیقاتی انجام میشود. برخی از کتابخانه‌های دیجیتالی مهم در نقش بایگانی‌های درازمدت در پانسیون مطالعاتی در اصفهان عمل می‌کنند مانند بایگانی اینترنت. در ادامه شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان را مشاهده کنید.

بیشتر  10 آیتم در ارتباط با روش مطالعه کنکور برای موفقیت در آزمون سراسری!

· تحقیقاتی که در خارج از کشور توسط ریسو انجام شده!

ریسو، در تحقیقاتش در مورد خصوصیات کتابخانه مجازی، پس ازمعرفی  کتابخانه مجازی.  و ذکر مزایا و معایب چنین کتابخانه ای بیان می کند.  برای به وجود اوردن کتابخانه مجازی ، هفت مرحله در کتابخانه در اصفهان را باید پشت سر گذاشت.  که عبارتند از: مرحله گرفتن تصمیم ،توانایی ها و آموزش های جدید برای کارمندان کتابخانه،.  فعال سازی و آزمایش ، ایجاد قالبی برای ساماندهی و دستیابی به منبع ها . ، تبلیغات و بازاریابی منبع ها  ، آموزش کاربران و ارزشیابی . او همچنین گذشته ، حال و آینده کتابخانه مجازی را در تحقیق خود مورد بررسی قرار می دهد.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

شکل 1پانسیون مطالعاتی در اصفهان

·  تحقیقات انجام شده در خارج از کشور توسط شارما و ویشواناتان!

شارما و ویشواناتان در مطالبی با عنوان” کتابخانه های دیجیتالی : توسعه و چالش ها” به گفتن .  بعضی از مشکلات در زمینه کتابخانه های دیجیتالی می پردازند.  و پیشنهاداتی را به منظورغلبه بر این مشکلات در پانسیون مطالعاتی در اصفهان .  به منظور کارکرد کتابخانه های دیجیتالی ارا ئه می نمایند. این اهداف عبارتند از: شناساندن شیوه های عملی برای غلبه بر مشکلاتی که در راه تبدیل کتابخانه های قدیمی به دیجیتالی به وجود می آیند،.  برای کتابخانه در اصفهان شناخت نقش کتابخانه های دیجیتالی برای ایجاد دانش جهانی قابل دسترس . ، بررسی امکانات شراکت خصوصی برای تامین منبع  مالی و انسانی وجستجوی روش هایی برای ایجاد رشد. بدون توقف کتابخانه های دیجیتالی . آنها همچنین بیان می کنند. تا زمانی که ما نتوانیم به فاصله تکنولوژیکی که بین کشورهای در حال گسترش و توسعه یافته . وجود دارد غلبه کنیم،  در پانسیون مطالعاتی در اصفهان . جهانی شدن مفهوم دیجیتالی در امکان پذیر نمی باشد.

تحول به سوی کتابخانه الکترونیکی در پانسیون مطالعاعتی در اصفهان. نیاز به توسعه ویژگی های و تغییراتی دارد که عبارتند از:

  1. استاندارد کردن داده ها ، دسترسی به فایلها از راه دور.
  2. ایجاد ارتباط و ترکیب فایلها در کتابخانه در اصفهان.
  3. دسترسی به فایلهای مختلف و متعدد از یک پایانه.
  4. استفاده تعاونی روزافزون از فایلهای مشترک.
  5. عدم تداوم فایلهای کم و بیش تکراری محلی و متعدد.
  6. توانایی بیشتر در استفاده ازفایل های رایانه ای و کار با فایلها.
  7. افزایش آسیب پذیری در برابر شکست های فن آورانه .

  مفهوم و تعریف های کتابخانه های دیجیتالی را توضیح دهید!

در این بخش از مقاله drazingazor شمارا با مفهوم کتابخانه دیجیتالی آشنا خواهیم کرد. کتابخانه دیجیتال کتابخانه ای است که مواد وخدمات دیجیتالی را شامل می شود . در پانسیون مطالعاتی در اصفهان . مواد دیجیتالی آیتم هایی هستند.  که از طریق وسایل  و شبکه های دیجیتالی ، دودویی ،ذخیره ، مورد برسی و انتقال داده می شوند. خدمات دیجیتالی ، فرستادن، کمک های ارجاعی ،هستند. منبع ها را به صورت دیجیتالی به وسیله  شبکه های کامپیوتری در کتابخانه در اصفهان  تحویل یا ارائه می دهند . کتابخانه های دیجیتالی دراصل  مجموعه هایی هستند.  که امکانات لازم را برای انتخاب ، ساماندهی ، دستیابی  ، شرح ،منتقل  ، نگهداری .، انجام وضمانت  دوام مجموعه آثار دیجیتالی فراهم می آورند.  به نحوی که این منابع از نظر اقتصادی نیز برای استفاده .  به وسیله یک گروه مشخص یا مجموعه ای از گروه ها، قابل دسترسی باشد. در بخش بعدی از مقاله دکتر آذین گازر به برخی از ویژگی های کتابخانه دیجیتالی آشنا خواهید شد. در ادامه  شکل 2کتابخانه در اصفهان را مشاهده خواهید کرد.

بیشتر  4 نکته برای شناخت بهتر از #پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

·   ویژگی های  و تعریف های دیگر کتابخانه های دیجیتالی را توضیح دهید!

در پانسیون مطالعاتی در اصفهان فایلهای  کتابخانه های دیجیتال شامل منابع اطلاعاتی. در قالب الکترونیکی (متون  ، اصوات ، تصاویر، ویدئو) که ممکن است . به صورت تجاری از نشرکنندگان و عرضه کنندگان منبع ها و داده های اطلاعاتی خریداری می شوند . نمونه های الکترونیکی ممنبع های  چاپی موجود .  در کتابخانه در اصفهان  که می توانند کتوب ، مجله ها ومنبع های دیدنی  وشنیدنی. ، نسخ خطی ، نقشه ها و غیره باشند . منابع اطلاعاتی با کیفیت بالا و منحصر به فردی که از طریق محیط اینترنت قابل دسترس هستند.  یا حتی بلق داشته باشند به مجموعه کتابخانه های دیگر دروبسایت باشند . این کتابخانه ها ، مؤسسه ها  و سازمان هایی هستند.  در پانسیون مطالعاتی در اصفهان  که منبع مختلف شامل منبع انسانی وابزار مورد نیاز.  برای ارائه خدمات کتابخانه ای مثل نوشتن فهرست، رتبه بندی ، مطلع سازی ، رابطه های میان کتابخانه ای .  ، مواد آموزشی ، منبع کتابخانه ای و دیگر خدمات را با استفاده. از شبکه هایی با سرعت زیاد  ، در کتابخانه در اصفهان  تهیه میکنند. امیدوارم تا اینجا مطالب از مقاله drazingazor برای شما مفید واقع شده باشد.

کتابخانه در اصفهان | پانسیون مطالعاتی در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

شکل 2کتابخانه در اصفهان

ویزگی های کتابخانه های دیجیتالی را نام ببرید!

1.     کتابخانه ها ی دیجیتالی در واقع صورت دیجیتال و الکترونیکی کتابخانه های قدیمی  هستند. پس  ،مجموعه ها ومنبع قدیمی چاپی و دیجیتالی را هماهنگ و درکنار هم شامل می شود.

2.     کتابخانه های دیجیتالی در پانسیون مطالعاتی در اصفهان . شامل منبع  دیجیتال که در بیرون از مرزهای فیزیکی کتابخانه قرار دارد می شود .

3.     کتابخانه های دیجیتالی  به صورت کلی از همۀ اطلاعاتی که در کتابخانه وجود دارد،.  بدون در نظر گرفتن چگونگی یا قالب آنها ، در اختیار کاربر قرار می دهد .

4.     کتابخانه های دیجیتالی مانند کتابخانه های قدیمی خدمات خود را به زیرمجموعه های خاص . از کاربران ارائه می دهند. با این فرق که در این کتابخانه در اصفهان.  ،کاربران ممکن است در هر بخشی از شبکه قرار داشته باشند.

5.     کتابخانه های دیجیتالی در پانسیون مطالعاتی در اصفهان  نه تنها به کتابداران مجرب و ماهر نیاز دارند.  ، بلکه به خدمات متخصصان رایانه و شبکه نیز محتاج هستند.

6.     کتابخانه های دیجیتالی می توانند.  به منابع و کتاب های ویژه و منحصر به فرد حتی نسخ خطی دسترسی داشته باشند.  و امکان استفاده از آنها را در اختیار کاربران بگذارند.

7.     در این کتابخانه ها چندین کاربر در آن واحد از یک منبع خاص می توانند استفاده کنند.

8.     در کتابخانه های دیجیتالی در کتابخانه در اصفهان  ، ارتباط مستقیم یا رودررو میان کتابدار و کاربر نهایی وجودندارد. ممنون که تا انتهای مقاله دکتر آذین گازر ما را همراهی کردید.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما