4 #نکته مهم در مورد کتابخانه و پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

پانسیون مطالعاتی در اصفهان | کتابخانه در اصفهان | دکتر آذین گازر | drazingazor

عنوان مقاله مهم ترین ویژگی های کتابخانه
دپارتمان اوج شید
نویسنده کاویانی
تعداد کلمات 954
زمان مطالعه 9 دقیقه

فهرست مطالب

یک کتابخانه دراصفهان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

چند مورد از مهم ترین ویژگی های یک کتابخانه موثر چیست؟

نکاتی که اگر یک کتابخانه دراصفهان نداشت نباید به سراغ آن رفت!

نکاتی که اگر یک کتابخانه نداشت نمی توان به آن خرده گرفت!

نکته ی ویژه کتابخانه که پانسیون مطالعاتی دراصفهان داشت!

فهرست تصاویر

شکل 1 پانسیون مطالعاتی دراصفهان

شکل 2 کتابخانه دراصفهان

یک کتابخانه در اصفهان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دکتر آذین گازر (drazingazor) همراه شوید تا با بهترین ویژگی هایی یک کتابخانه در اصفهان آشنا شوید. نکاتی که می توان گفت در بعضی از پانسیون مطالعاتی در اصفهان تا حدودی اجرا می شود. چرا که دانستن این نکات می تواند منجر به گرفتن نتایج مطلوب شود. برای همین خیلی حائز اهمیت است. خصوصا برای دانش آموزانی که به کنکور نزدیک شده و رویای دانشگاه های بزرگ را در سر دارند. پس از این صفحه خارج نشوید و تا انتها با ما باشید.

چند مورد از مهم ترین ویژگی های یک کتابخانه موثر چیست؟

اولین موردی که یک کتابخانه باید رعایت کند سهولت در ثبت نام است. چیزی که اگر رعایت نشود ممکن است مخاطب را از ثبت نام دلسرد کند. این مورد در پانسیون مطالعاتی در اصفهان نیز باید رعایت شود. چرا که ممکن است در دانش آموز استرس ایجاد کند. مورد بعدی داشتن صندق امانت معتبر برای نگهداری اجسامی نظیر تلفن همراه است. اگر این صندق قابل اعتماد نباشد مخاطب مدام نگران حفظ امنیت اموال خود است. مورد بعدی اطلاع رسانی درست و کامل خدمات است. مخاطب باید بداند چه امکاناتی در اختیار دارد تا بتواند بیشترین استفاده را داشته باشد. مطلب بعدی فعالیت های ترویجی است که باید در دستور کار باشد. کارهایی از قبیل مسابقه نقد کردن کتاب و برنامه های مناسبتی .

بیشتر  $ 3 مورد از خصوصیت و ویژگی های کتابخانه در اصفهان

نکاتی که اگر یک کتابخانه در اصفهان نداشت نباید به سراغ آن رفت!

سالن مطالعه ای که تمام شرایط مناسب را داشته باشد از این نکات است. این شرایط مناسب مواردی است که در پانسیون مطالعاتی در اصفهان نیز باید رعایت شود. شرایط نوری مناسب که هم پر انرژی باشد و هم برای چشم مضر نباشد از مهم ترین نکات است. همچنین تهویه مناسب و وجود میز و صندلی های ارگونومی از نکات حائز اهمیت است. داشتن محیطی سرشار از آرامش را نیز مد نظر داشته باشید. رنگ آمیزی و شاداب سازی فضای کتابخانه در اصفهان کمک شایانی به داشتن روحیه مناسب می کند. پس به فضای کتاب خانه دقت کنید.  در کنار این موارد داشتن محوطه مناسب نیز بسیار مهم است. زیرا بعد از یک مطالعه یک ساعته هوا خوری چند دقیقه ای نیاز است. چیزی که اگر کتابخانه در اصفهان نداشت دکتر آذین گازر (drazingazor) پیشنهاد نمی کند.

از دیگر مطالب مهم داشتن یک مخزن کامل و دسته بندی شده اصولی است. این مورد آب حیاتی است که اگر کتابخانه ای نداشت یعنی هیچ ندارد. پانسیون مطالعاتی در اصفهان نیز تا حدودی این مورد را باید رعایت کند. یعنی داشتن یک پک کامل از کتاب های درسی و کمک درسی. کتاب هایی که بر اساس دروس عمومی و اختصاصی هر رشته دسته بندی شده باشد. این نکته می تواند بسیار مفید باشد و امتیاز بزرگی محسوب می شودشکل 1 پانسیون مطالعاتی دراصفهان را نمایش می دهد.

پانسیون مطالعاتی در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 1 پانسیون مطالعاتی در اصفهان

نکاتی که علاوه بر پانسیون مطالعاتی در اصفهان کتابخانه هم دارد!

یک سری کتابخانه در اصفهان وجود دارد که باتوجه به داشتن بودجه مناسب شرایط ویژه ای را فراهم می کنند. در نظر داشته باشید این نکات را پانسیون مطالعاتی در اصفهان باید داشته باشد. چرا که همین نکات است که بین پانسیون و کتابخانه وجه تمایز ایجاد می کند. نکاتی مثل داشتن جای استراحت مجهز. در کتابخانه اگر تنها جایی برای یک استراحت چند دقیقه ای باشد کافیست. ولی در پانسیون های مطالعاتی شبانه روزی باید اتاق استراحتی مجهز در اختیار دانش آموز قرار گیرد.

بیشتر  فضای شخصی در پانسیون 12 آیتم برای فضای شخصی برای بهره‌ وری بیشتر!

سالن غذاخوری مناسب و بهداشتی از نکاتی است که یک پانسیون باید داشته باشد. ولی اگر یک کتابخانه این مورد را در اختیار شما قرار داد می توان جزو امتیازات مثبت در نظر گرفت. چرا که اکثر این کتابخانه ها محوطه بیرون را برای این کار در نظر می گیرد. البته باید یک کتابخانه جایی برای تهیه مواد خوراکی داشته باشد. چرا که مراجعه کننده دغدغه ی تهیه غذا را نداشته باشد. شکل 2 کتابخانه دراصفهان را نشان می دهد.

کتابخانه در اصفهان دکتر آذین گازر

شکل 2 کتابخانه در اصفهان

نکته ی ویژه کتابخانه که پانسیون مطالعاتی در اصفهان داشت!

بعضی از کتابخانه ها به جز داشتن فضای حقیقی در فضای مجازی نیز فعالیت دارند. به این صورت که کتاب های خود را در قالب پی دی اف در آن فضا منتشر می کند. اتفاقی که دکتر آذین گازر (drazingazor) پیشنهاد می کند اگر فضای مناسب برای مطالعه دارید حتما استفاده کنید. خصوصا در شرایطی که ویروس کوید 19 هر روز در حال پیشرفت است. این شرایط حضور در اماکن عمومی را دشوار و ریسک آن را بالا می برد. اگر کتابخانه در اصفهان یا پانسیون مطالعاتی در اصفهان پروتکل های بهداشتی رعایت نمیشود در آن ها حاضر نشوید. مواردی از جمله فاصله گذاری اجتماعی اصولی و استفاده از ماسک و ضد عضونی کننده بسیار مهم هستند. زیرا سلامتی انسان چیزی نیست که مورد سهل انگاری قرار گیرد. امید است با حفظ کامل سلامتی خود بتوانید از کتابخانه ها استفاده کنید. پیشرفت کنید و به نتیجه مطلوب خود برسید.

در پایان یادآور می شویم که بدون تلاش هیچ موفقیتی اتفاق نمی افتد. این مورادی که گفته شد تنها می توانند شما را در مسیر تلاش و کوشش یاری دهند.

نکات مهم برای انتخاب کتابخانه چیست؟

داشتن فضای مناسب و تکمیل بودن مخزن کتاب ها

نکات مشترک کتابخانه و پانسیون مطالعاتی در اصفهان چیست؟

داشتن فضای مناسب و محیطی آرام

با توجه به شرایط کرونا رفتن به کتابخانه را پبشنهاد می دهید؟

در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی بله

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

خانهدرباره ماگالریتماس با ما